Jak radzić sobie ze zniszczonymi włosami?
Uroda

Jak radzić sobie ze zniszczonymi włosami?

Zniszczone włosy bywają prawdziwą udręką, jednak nawet gdy narażone są na co dzień na różnego typu zanieczyszczenia i szkodliwe czynniki zewnętrzne można im pomóc. Podobnie jest z włosami zniszczonymi po rozjaśnianiu. Jak radzić sobie ze zniszczonymi włosami?

Dobierz odpowiednią odżywkę do włosów męskich do stosowania na co dzień

Na pewno zniszczone włosy potrzebują porcji odżywienia, zatem odżywka zawierająca keratynę będzie absolutnie potrzebna. Sprawdzi się w składzie ekstrakt z dzikiej róży, malwy czy nagietka. Męskie odżywki do włosów z keratyną wzmacniają włosy łamliwe, zapobiegają puszeniu się i przesuszeniu pasm. Świetnie sprawdzą się do odbudowy włosy po koloryzacji, a w szczególności po rozjaśnianiu, które często powoduje przesuszenie włosów i tworzenie się tzw. gniazda we włosach, które trudno jest nawet zwilżyć wodą i do jego rozczesania i nawilżenia potrzebna jest dobrej jakości odżywka do włosów męskich. Oczywiście istotne znaczenie ma właściwe stosowanie tego rodzaju kosmetyków. Trzeba pamiętać, że odżywkę do spłukiwania należy nakładać od nasady aż po końce. Należy odczekać kilka minut, aż produkt się nieco wchłonie w strukturę włosa i wtedy można spłukać odżywkę, koniecznie letnią wodą. Ciepła czy gorąca prowadzi do nadprodukcji sebum przez co włosy nawet po myciu mogą wydawać się nieświeże, ma to miejsce także gdy niedokładnie zmyje się odżywkę. Po zmyciu odżywki warto jeszcze włosy potraktować chłodnym prysznicem. Dzięki temu zostaną dobrze wzmocnione i przygotowane do dalszych zabiegów stylizacyjnych.

Postaw na naturalne maski na włosy lub produkty ze sklepu dla mężczyzn – raz w tygodniu

Warto wybrać też naturalne maski na włosy. Można przygotować je samodzielnie w domu lub sięgnąć po produkty sklepowe. Maska dogłębnie odżywia włosy i w przypadku tych zniszczonych jest absolutnym must have. Powinna być stosowana raz w tygodniu. Należy ja nakładać na całej długości włosów. Dla zwiększenia efektu na włosy warto nałożyć folię i ręcznik. Dzięki takiemu kompresowi składniki wnikną w skórę głowy i cebulki włosów. Maskę należy trzymać na głowie przynajmniej przez 20-30 minut. Po tym czasie trzeba ją spłukać letnią wodą. Następnie podobnie jak w przypadku odżywki do włosów męskich można spłukać włosy jeszcze chłodnym strumieniem.

Olejowanie sposobem na zniszczone pasma

Dobrym sposobem na zniszczone włosy jest także olejowanie. Można olejować włosy nawet stosując oleje na bazie produktów dostępnych w kuchni takie jak choćby kokosowy, ale i lniany czy nawet słonecznikowy. Olejowanie działa reegenerująco na włosy, zwłaszcza farbowane i rozjaśniane, ale też suche i łamliwe. Po olejowaniu stosuje się maskę do włosów. Trzeba jedak postawić na odpowiednie serum do włosów na bazie oleju naturalnego. Trzeba wiedzieć, że są włosy niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Włosy średnioporowate to często suche, zniszczone częstymi zabiegami koloryzującymi czy stosowaniem suszarki. Serum do włosów wysokoporowatych sprawdzi się przy rozdwajaniu końcówek, zmniejsza też problem przetłuszczania się włosów i skóry głowy. Serum do włosów niskoporowatych może zabezpieczać je przed szkodliwym działaniem słońca, uszkodzeniami termicznymi, mechanicznymi, a także nadmiernym wydzielaniem sebum.

Laminowanie włosów, sauna parowa i inne zabiegi profesjonalne

Na zniszczone włosy pomagają również zabiegi profesjonalne. Wśród nich można wymienić laminowanie włosów czy saunę parową. Pierwszy z zabiegów polega na tym, że nakłada się preparaty, które tworzą na włosach trwałą osłonkę. Stosowane są tu preparaty zawierające nierozpuszczalne w wodzie białka fibrylarne, które wnikają w strukturę włosa, wypełniają go i wzmacniają. Po laminowaniu włosy są wyraźnie gładsze. Sauna parowa rozpoczyna się od nałożenia maski lub ampułki odżywczej na włosy. Następnie z takim preparatem na włosach siada się pod kopułą, która przypomina suszarkę fryzjerską i wytwarza parę o temperaturze 40 stopni. Ciepło i wilgoć wpływają na otwieranie się cebulek włosa, przez co składniki maski mogą wniknąć w strukturę.

Jak radzić sobie ze zniszczonymi włosami?
Jak radzić sobie ze zniszczonymi włosami?
Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *