Jak wybrać żel do higieny intymnej dla mężczyzn?
Uroda

Jak wybrać żel do higieny intymnej dla mężczyzn?

Ostatnio sporo mówi się o tym, że nie warto myć całego ciała jednym preparatem. To prawda! Zarówno damska, jak i męska cera wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Podobnie jest w przypadku stref intymnych, w których skóra jest znacznie delikatniejsza, niż na reszcie ciała. Jak wybrać żel intymny dla mężczyzn, który przyniesie pożytek?

Obserwuj swoje ciało

Nie tylko kobiety powinny obserwować swoje ciała i reagować na ich potrzeby, ale również i my – faceci. Na tej podstawie dobierzemy najlepszy dla nas męski żel do higieny intymnej. Jeśli nasze sfery intymne są delikatne i skłonne do podrażnień oraz infekcji, sięgnijmy po preparaty o łagodniejszym działaniu. Jeżeli często odczuwamy dyskomfort, spowodowany nadpotliwością, lepiej będzie wybrać silniejszy specyfik.

Żel do higieny intymnej dla mężczyzn – czy cena ma znaczenie?

W tym wypadku jakość ma często wpływ na cenę takiego kosmetyku. Żele intymne dla mężczyzn powinny mieć przyjemną konsystencję i dobrze się pienić. Nie powinny jednak zapachem przypominać mydła. To jedna z cech tanich preparatów, które bardzo często mają niewiele wspólnego z prawdziwym, skutecznym żelem do higieny intymnej. Na cenę ma wpływ również skład. Te lepsze preparaty zawierają substancje nawilżające. Można znaleźć w nich wyciągi z oleju kokosowego, z nagietka czy rumianku.

Kiedy stosować żel intymny dla mężczyzn?

To ważne, aby żel do higieny intymnej dla mężczyzn, stosować codziennie. Doraźne używanie, raczej nie przyniesie pożądanych efektów. Nie jest to silny preparat, a raczej łagodny. Powinno się go używać podczas każdej kąpieli czy prysznica. Stosujemy go tak, jak każdy żel pod prysznic – niewielką ilość wyciskamy na dłoń, po czym pokrywamy nim strefy intymne, a następnie spłukujemy czystą wodą.

Gdzie kupić męski żel do higieny intymnej?

Dobrej jakości żele do higieny intymnej dostępne są w niektórych drogeriach i aptekach. Jedne z najlepszych preparatów na rynku, w korzystnej cenie, możemy kupić też w necie. Warto zaglądać na strony, które specjalizują się w męskiej pielęgnacji, np. www.faceman.pl. Można znaleźć tam żele intymne dla mężczyzn, które dobierzemy do naszych potrzeb!

Materiał partnera.

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.