igor rodrigues x 7LFfm b0 unsplash
Uroda

Jak zadbać o zarost w domu?

Kiedy byłem małym chłopcem… Tak, zapewne to Twój ojciec, dziadek lub starszy brat pokazał Ci, jak się golić. Ale czy ktokolwiek uczył Cię, jak zadbać o zarost? Moda na brody nie przemija. W sklepach coraz więcej produktów, które mają zapewnić Ci lśniącą, zdrową i pachnącą brodę. Tylko czy dobre kosmetyki to naprawdę wszystko, czego potrzebujesz?

Jak zadbać o zarost? Pamiętaj o częstym myciu!

No jak to? Przecież się myjesz. Skąd takie przypuszczenie, że tego nie robisz? Mycie myciu nie jest równe. Pierwszym krokiem do tego, by Twój zarost wyglądał schludnie i zdrowo jest odpowiednia pielęgnacja. Szampon i odżywka do brody to nie tylko wymysł koncernów reklamujących swoje kosmetyki. Czystość i nawilżenie to naprawdę podstawa. Częste mycie łagodzącymi kosmetykami pomaga też w pierwszych etapach zapuszczania zarostu, kiedy skóra twarzy może mocniej swędzieć. Pozwala też pozbyć się złuszczającego się pod zarostem naskórka. Na koniec takiego zabiegu warto też użyć olejku do brody. Zatrzyma on wilgoć wewnątrz włosów na dłużej.

Przycinaj brodę regularnie – barber, trymer czy może nożyczki?

Choć może się to wydawać przeciwne logice, szczególnie gdy dopiero co zacząłeś proces zapuszczania. Ale zadbana broda to taka, która można odpowiednio wystylizować. A tego można dokonać tylko wtedy, gdy zostanie odpowiednio przycięta. Ponadto przycinanie zarostu stymuluje wzrost włosów i sprawia, że broda staje się wizualnie pełniejsza. Dodatkowo z czasem końcówki włosów mogą zacząć się rozdwajać i dla utrzymania dobrego efektu wizualnego trzeba się ich po prostu pozbyć.

nathon oski fE42nRlBcG8 unsplash scaled

Czy to znaczy, że czekają Cię teraz częstsze wizyty w salonie barberskim? Niekoniecznie! Oczywiście nie zaszkodzi się tam wybrać od czasu do czasu i poddać się profesjonalnym zabiegom, jednak podstawowe podcinanie możesz z powodzeniem wykonywać w domu. Jeśli masz krótki zarost i nie planujesz dłuższego, świetnie sprawdzi się precyzyjny trymer do brody. Najlepszy będzie taki, który posiada jak najwięcej długości strzyżenia. Jeżeli natomiast preferujesz dłuższy zarost, wystarczą Ci dobre, fryzjerskie nożyczki oraz grzebień. Tylko pamiętaj, żeby włosy przycinać na sucho. W przeciwnym razie może okazać się, że skróciłeś je bardziej, niż planowałeś!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *