Krem wygładzający
Uroda

Jaki krem wygładzający wybrać

Krem wygładzający – do jakiej cery?

Podstawą dobrze wykonanego makijażu jest przede wszystkim zadbana i pelengowana  w sposób regularny cera. Myślisz, że to pomyłka? Nie koniecznie. Jeśli nasza skóra nie będzie odpowiednio zadbana, makijaż nie będzie trzymał się na niej wystarczająco dobrze, a przykrycie przebarwień oraz rozszerzonych porów, będzie wymagało zastosowania jeszcze większej ilości kosmetyków.

Nie jest wcale powiedziane, że zmuszeni jesteśmy do stosowania ogromnej ilości kosmetyków. W zupełności wystarczy codzienne zmywanie makijażu, nakładanie odpowiedniego kremu na dzień oraz na noc, a także raz w tygodniu przeprowadzanie peelingu skóry twarzy. Dzięki tym prostym czynnością, sprawimy że nasza skóra będzie głęboko oczyszczona przez cały dzień, a podkład lub puder, trzymać się będzie na skórze przez cały dzień.

Krem wygładzający – makijaż krok po kroku

Przed każdorazowym wykonaniem makijażu koniecznie jest nałożenie na twarz również kremu wygładzającego. Jego zadaniem nie jest tylko wygładzenie wszelkich nierówności na twarzy ale także nawilżenie skóry i ochrona jej przed zbyt silnym działaniem promieni słonecznych oraz innych czynników zewnętrznych. Krem warto dobierać zgodnie z typem naszej cery. Mamy więc kosmetyki zarówno do cery wrażliwej, tłustej, suchej oraz normalnej.

Podkład lub puder nakładamy na krem dopiero po upływie kilkunastu minut, w czasie których kosmetyk zdąży wchłonąć w głębsze warstwy skóry. W okresie letnim, kiedy puder szybko wraz z potem znika z naszej twarzy, możemy swobodnie nałożyć na twarz wygładzający krem z drobinkami koloryzującymi, który pełni rolę zastępstwa dla pudru czy tez podkładu. Mogą sobie jednak na niego pozwolić tylko kobiety nie posiadające zbyt wielu przebarwień na skórze oraz innych niedoskonałości, które mogłyby wymagać zakrycia ich za pomocą pudru

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *