Jaki strój do pracy

Jaki strój do pracy

Polacy ubierają się coraz bardziej adekwatnie do istniejącej sytuacji. Potrafią się odpowiednio ubrać do kościoła, na obiad ze znajomymi czy na wizytę u teściowej. Jednak coraz częściej zadają sobie pytanie w jaki sposób mają ubierać się do pracy.

Odpowiedź wcale nie jest taka prosta, bowiem wiele tutaj zależy od tego jakie „dress code” panuje w naszej firmie. Bowiem, może się zdarzyć, że wszyscy przychodzą ubrani w koszulę i eleganckie spodnie, więc my nie przyjdziemy ubrani w krótkie spodenki i podkoszulek.
Powinniśmy przede wszystkim dopasować nas strój do ogółu panującego w naszej firmie. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o zajmowane przez nas stanowisko pracy, bowiem zupełnie inaczej przyjdzie ubrany prezes, przedstawiciel handlowy, który ma kontakt z klientem, a inaczej osoba pracująca cały dzień za biurkiem w biurze.

Bardzo często pracodawcy pozostawiają pracownikowi swobodę w ubiorze, jednak pomimo to, w każdej firmie panują nieformalne i niepisane zasady w jaki sposób powinniśmy się ubierać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.