Kosmetyki używane przez mężczyzn
Uroda

Kosmetyki przeciw promieniom UV

Lato zbliża się wielkimi krokami, każda kobieta i dziewczyna musi więc uzupełnić swoje zbiory kosmetyczne w specjalne kosmetyki na lato.

Kosmetyki do opalania

Są to oczywiście przede wszystkim kosmetyki do opalania, ale nawet osoby, które się nie opalają, muszą chronić swoją skórę. Promieniowanie powoduje bowiem pojawianie się piegów, przebarwień, a także znacznie przyspiesza starzenie się skóry.

Promieniowanie UV

Choć naukowcy uważają, że promieniowanie UV szkodliwe jest o każdej porze roku, gdyż nawet jeśli słońce schowane jest za chmurami, promienie przenikają przez nie, to lato tym bardziej jest porą, w której trzeba się chronić, choćby dlatego, że wówczas spędza się więcej czasu na powietrzu. Tak więc oprócz kosmetyków przeznaczonych typowo do opalania, po opalaniu itp., trzeba też zaopatrzyć się w kremy na dzień z filtrem.

Warto również stosować pomadki ochronne z faktorem, ponieważ cienka skóra ust jest narażona na wysuszanie i bolesne pękanie, co także wygląda bardzo nieestetycznie. Na szczęście w sklepach jest ogrom różnego rodzaju kosmetyków, jest więc w czym wybierać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *