Makijaż dla mężczyzn
Uroda

Makijaż dla mężczyzn

Dotychczas makijaż kojarzył nam się wyłącznie z kobietami, lecz moda coraz bardziej skupia się na facetach i w wielu miastach otwierane są salony urody wyłącznie dla mężczyzn. Czy facet powinien stosować makijaż? Jak najbardziej tak. Poniżej nasze stanowisko w tej sprawie.

Gdy oglądacie telewizję, w szczególności wywiady, z pewnością zauważacie, że każdy gość w studiu ma nałożony makijaż. Faceci nie są tutaj wyjątkiem, ale w ich przypadku stosuje się tylko delikatny podkład lub puder. Możliwe, że tego nie wiecie, ale obecnie większość kosmetyków wykazuje właściwości zdrowotne. Wbrew pozorom puder nie jest szkodliwy, ba! Jest on wręcz wskazany, ponieważ dostarcza skórze niezbędnych składników mineralnych.

Makijaż – Dlaczego kobiety mają ładniejszą cerę?

Mówi się, że z ładną cerą trzeba się urodzić. To nieprawda. Kobiety od lat stosujące makijaż (głównie puder oraz podkład) stale poprawiają naturalną strukturę swojej skóry. W pudrach znajdują się enzymy, które blokują gromadzenie się łoju w porach i dzięki temu blokowane jest powstawanie trądziku.

Mężczyźni cierpią na trądzik, ponieważ produkują o wiele więcej łoju, niż kobiety. Stosując delikatny podkład lub puder można raz na zawsze wyeliminować ten problem. Eksperci szacują, że za 20-25 lat całe społeczeństwo będzie stosować makijaż.

Makijaż – Pora na facetów!

Dotychczas moda rozwijała się głównie pod kątem kobiet. Dzisiaj tendencja jest zupełnie inna. Faceci przez wiele lat byli przedstawiani w złym świetle, ale to się już zmienia. Makijaż dla facetów? Dlaczego nie? Warto chociaż spróbować, aby przekonać się, czy dobrze nam w „nowej” skórze. Zachęcamy do śledzenia innych naszych wpisów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *