Mężczyźni w gabinetach medycyny estetycznej
Uroda

Mężczyźni w gabinetach medycyny estetycznej

W ogólnym pojęciu społeczeństwa błędnie przyjmuje się, że zabiegi medycyny estetycznej stworzone są wyłącznie dla kobiet. Nic bardziej mylnego. Z wielu zabiegów mogą skorzystać również panowie i to bez obawy o krzywe spojrzenia i potajemne uśmieszki.

Odmładzanie – mężczyźni też się starzeją

Wiek nie oszczędza nikogo. Niezależnie od koloru skóry, płci czy pozycji społecznej na każdego przyjdzie czas pierwszych zmarszczek czy pierwszych siwych włosów. Dla niektórych być może czas jest bardziej łaskawy i oznaki starzenia pojawiają się nieco później, ale jednak się pojawiają. U niektórych zaś pierwsze zmarszczki mogą ukazać się w młodym wieku, co nie poprawia pewności siebie i może być powodem do zmartwienia. Czy jednak wygładzanie zmarszczek jest zabiegiem, na który mogą zdecydować się również panowie? Odpowiadają eksperci z Kliniki Miracki, eksperci zabiegów odmładzających i nie tylko. “Zarówno mężczyźni jak i kobiety mają prawo dobrze czuć się w swojej skórze. W naszych gabinetach rekomendujemy zabiegi anti-aging przedstawicielom obu płci. Niektórych panów martwi, że efekty spłycania zmarszczek mogą wyglądać nienaturalnie, wręcz sztucznie, ale zupełnie niepotrzebnie bo współczesna medycyna ma do zaoferowania nowoczesne urządzenia zapewniające naturalne efekty zabiegów. Pamiętajmy poza tym, że zabiegi medycyny estetycznej to nie tylko usuwanie zmarszczek”. A co jeszcze?

Modelowanie sylwetki mężczyzn

Kolejny rok, to samo postanowienie – pozbędę się zbędnego tłuszczyku. Ułatwić to może, drodzy panowie, wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie za pomocą na przykład laseroterapii czy lipotransferu, można pozbyć się nadmiaru tłuszczu. To w pełni bezpieczne i skuteczne zabiegi dające fenomenalne rezultaty. Modelowanie sylwetki w klinice urody może być doskonałym początkiem przygody z bardziej zaawansowanym rzeźbieniem sylwetki na siłowni.

Męskie problemy z włosami

Innym problem, z którym doskonale radzi sobie współczesna medycyna estetyczna jest wypadanie włosów, które w zdecydowanej większości dotyczy mężczyzn, często wiąże się bowiem z wysokim poziomem testosteronu. Na szczęście istnieje wiele metod, dzięki którym czupryna znów może stać się bujna i dobrze wyglądająca. Dla mężczyzn, którzy zauważyli pierwsze przerzedzenia, specjaliści polecają na przykład leczenie dwutlenkiem węgla, czyli karboksyterapię, która poprawiając ukrwienie skóry głowy bardzo korzystnie wpływa na odbudowę i regenerację włosów. Także zabiegi mezoterapii ze specjalnymi koktajlami odżywczymi przygotowanymi specyficznie do regeneracji skóry głowy mogą przynieść niezwykle zadowalające efekty. W przypadku większych problemów zaleca się przeszczep włosów Smart Graft wykonywany również we wspomnianej Klinice Miracki w Warszawie. Panów zainteresować powinna informacja, że zabieg Smart Graft to nie tylko terapia wykonywana w przypadku łysienia skóry głowy. Także panowie skarżący się na mało bujny zarost skorzystać mogą z dobroczynnych właściwości przeszczepiania włosów. Dzięki procedurze niemal każdy może wyhodować sobie bujną brodę “drwala”. Efektem zabiegu przeszczep włosów Smart Graft jest przywrócenie naturalnego, gęstego i pięknego owłosienia w wybranym obszarze. Rezultaty są bardzo naturalne, linia przeszczepionych włosów jest praktycznie nie do odróżnienia od tej naturalnej.

Chrapanie – problem, który można leczyć

Chrapanie jest problem, który dotyczy nie tylko pacjenta. Dolegliwość powoduje niewyspanie zainteresowanego jak i członków jego rodziny. Choć jest to problem laryngologiczny, warto wiedzieć, że dobre gabinety medycyny estetycznej wyposażone są w sprzęt, który z powodzeniem poradzi z chrapaniem. Leczenie chrapania polega na usztywnieniu tych rozluźnionych przestrzeni, ich naturalnej regeneracji i wzmocnieniu. Terapia może przebiegać poprzez wykorzystanie lasera lub radiochirurgii. Pierwsza z metod polega na przegrzaniu struktur podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych oraz bocznych części nasady języka w celu obkurczenia i stymulacji namnażania włókien kolagenowych –  leczona przestrzeń zyskuje na jędrności, sprężystości i sztywności tak, że przestaje jej grozić opadanie i wiotkość podczas snu. Radiochirurgia zaś polega na wykonaniu precyzyjnych nacięć leczonego obszaru z wykorzystaniem przepływu fal radiowych o bardzo wysokiej i niskiej temperaturze. Precyzyjne skierowanie fal radiowych pozwala na wytworzenie blizn w podniebieniu miękkim, utwardzenie go, a także powiększenie cieśni gardła, to znaczy, skrócenie języczka, przycięcie łuków podniebiennych oraz ewentualnie zwiększenie masy migdałków. Obydwa zabiegi są bezpieczne dla pacjenta i prowadzą do zniwelowania problemu chrapania.

Jak widać, gabinety medycyny estetycznej są otwarte również dla mężczyzn i oferują zabiegi skierowane także dla nich. By przekonać się jak wielu mężczyzn korzysta z usług klinik urody wystarczy odwiedzić jedną z nich – na przykład w Klinikę Miracki w Warszawie. 

Mężczyźni w gabinetach medycyny estetycznej
Materiał partnera.

One Comment

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.