Na czym polega zabieg mikropigmentacji skóry głowy?
Uroda

Na czym polega zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Gdy mówimy o problemie nadmiernego wypadania włosów, mamy dziś świadomość tego, że dotyczy on pacjentów w niemal każdym wieku. Statystycznie zmaga się z nim co drugi mężczyzna po pięćdziesiątym roku życia, także młodsi panowie nie ukrywają jednak swojego niezadowolenia z tego, co dzieje się z ich coraz rzadszymi włosami. Na szczęście, mamy do czynienia ze zjawiskiem, któremu można się przeciwstawić. Jednym ze sposobów na to wydaje się być zabieg mikropigmentacji coraz częściej wykonywany w Warszawie.

Na czym polega zabieg?

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg, który jest kierowany nie tylko do panów, ale i do pań. Jest przy tym możliwy do wykonania bez względu na to, z jakim rodzajem włosów mamy do czynienia i na jakim etapie wypadania właśnie się one znajdują. Barwniki wykorzystywane podczas zabiegu są wtłaczane do skóry głowy z wykorzystaniem specjalnego urządzenia. To właśnie one samodzielnie stymulują mieszki włosowe pobudzając je do bardziej wytężonej pracy. Ponieważ zabieg dopuszcza stosowanie nawet kilku odcieni barwników w tym samym momencie, nie ma powodu do obaw o to, że wypełnienia różnić się będą od naturalnego koloru włosów pacjenta.

Jakich efektów należy oczekiwać?

Już po wykonaniu zabiegu Mikropigmentacji skóry głowy w Warszawie włosy są bardziej gęste. Nie widać też jasnych miejsc, które zwykle zaczynają prześwitywać w tym samym momencie, w którym rozpoczyna się proces wypadania włosów. W zależności od tego, jakiego rozwiązania oczekuje sam pacjent, mikropigmentacja skóry głowy może zaowocować:

  • ukryciem łysienia obecnego na czubku głowy,
  • ukryciem łysienia na zakolach,
  • ukryciem braku włosów jako konsekwencji łysienia plackowatego.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowania do zabiegu należy rozpocząć na kilka dni przed jego wykonaniem. Na tym etapie zaleca się stosowanie jedynie tych preparatów myjących, które charakteryzują się dużą delikatnością. Nie można zapominać też o odpowiednim nawilżaniu skóry, zaleca się więc przyjmowanie większej niż zazwyczaj ilości wody. W dniu, w którym ma zostać przeprowadzona mikropigmentacja skóry głowy nie powinno się sięgać po używki. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, zaleca się też odstawienie leków, których zadaniem jest rozrzedzanie krwi.

Przeciwwskazania

Zabieg nie powinien być wykonywany u kobiet ciężarnych i karmiących piersią, a także u osób zmagających się w danym momencie z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi oraz grzybicznymi. Przeciwwskazaniem jest też menstruacja, stosowanie radio- lub chemioterapii oraz uszkodzenia skóry, do których doszło w tych miejscach, które mają być poddane zabiegowi.

Materiał partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści materiału.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *