Nie taki krem straszny jak go malują
Uroda

Nie taki krem straszny jak go malują

Mężczyzno, krem to pierwszy krok w przygodzie z pielęgnacją!

Dbanie o siebie w rozumieniu dbania o swój wygląd już dawno przestało dotyczyć jedynie kobiet. Sposoby dbania o wygląd zmieniły się diametralnie na przestrzeni dziejów. Jeszcze nasi ojcowie czy dziadkowie za szczyt wysiłków w dbaniu o swój wygląd uważali zwykłą kąpiel, ewentualnie ogolenie zarostu, a w ich słowniku nie było takiego słowa jak cera. Dziś ku uciesze płci przeciwnej sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Przeczytaj: 5 cech, jakie powinien mieć nowoczesny dekoder do telewizora

Dzisiejszy mężczyzna wkłada o wiele więcej wysiłku w tego typu sprawy, świadczy o tym fakt, stałego rozwoju branży barberskiej, czy też pojawianie się coraz większej ilości produktów kosmetycznych przeznaczonych dla mężczyzn.

O czego zacząć?

Nie wszystko jest jeszcze tak idealnie, otóż sami mężczyźni mają nadal pewne obawy, które  wzbraniają nieco przed używaniem kremów nie mówiąc już o wizycie u kosmetyczki. Jest to z pewnością głęboko zakorzenione w stereotypie mężczyzny. Z tego też powodu obawiają się, że może trochę stracą przez to na męskości. Nie ma jednak powodu do najmniejszych obaw, otóż kobiety odczuwają to wręcz przeciwnie i zazwyczaj cieszą się, że ich mężczyzna po prostu o siebie dba.

Aby jednak nieco ułatwić zadanie, może warto zacząć nieco spokojnie np. od powiększenia zasobów swojej kosmetyczki o krem, tak na przełamanie pierwszych lodów. Myślę, że to w porządku krok, nikt przecież nie każe  „latać” panom na zabiegi kosmetyczne (oczywiście, żeby była jasność jeśli jakiś Pan ma na to ochotę to czemu nie).

Rodzaje kremów dla Panów

Na rynku dostępnych jest sporo kremów, dedykowanych dla Panów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dla rozjaśnienia sytuacji oto lista rodzajów, jakie można znaleźć na drogeryjnych półkach:

  • kremy tłuste doskonałe dla Panów, którzy maja bardzo suchą nieprzyjemną w dotyku cerę, np. łuszczącą się, skłonna do zaczerwienień
  • kremy półtłuste są lżejsze niż kremy tłuste, lecz nadal nawilżające, więc będą one dobrym wyborem, dla osób z suchą skórą,  ale nie lubiących tłustego filmu, który pozostawiają po sobie kremy tłuste, sprawdzą się do cery mieszanej (połączenie skóry suchej i tłustej)
  • kremy nawilżające, zazwyczaj lekkie , szybko się wchłaniają, będą dobre do wszystkich typów cery, doskonałe dla tych Panów, co chcą to zrobić szybko bez uczucia, że się coś nałożyło na twarz ale efektownie
  • kremy matujące dedykowane dla osób z tłustą cerę

Sam zakup kremu nie będzie stanowił  problemu, większość drogerii ma już specjalnie przeznaczoną dla Panów półkę z kosmetykami, zakupy można także zrobić online.  Także pozostaje jedynie zrobić, ten pierwszy krok w pielęgnacji, a zapewniam, że ci z Panów, którzy jeszcze nie korzystają się nie zawiodą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *