Paznokcie u mężczyzn
Uroda

Paznokcie u mężczyzn

Podobnie jak buty na które kierujemy nasz wzrok przy pierwszym spotkaniu, tak i paznokcie u mężczyzn są wizytówką. W związku z tym powinniśmy zwrócić na nie szczególną uwagę oraz zacząć o nie dbać, bowiem są one narażone na różne szkodliwe substancje oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Mężczyźni nie przywiązują do ich wyglądu i pielęgnacji zbyt dużej uwagi, jednak powinniśmy zastosować kilka podstawowych zasad aby wyglądały one przynajmniej estetycznie.

Estetyka

Nie możemy dopuścić do tego, aby pod paznokciami znajdował się brud, po pierwsze nie wygląda to zbyt estetycznie, a przede wszystkim może prowadzić do różnych chorób wywołanych przez bakterie znajdujące się pod paznokciami.

Dieta

Abyśmy mieli silne i zdrowe paznokcie musimy stosować odpowiednią dietę bogatą w różne witaminy, przede wszystkim dla dobrego rozwoju i utrzymania w dobrym stanie paznokci potrzebne są witaminy z grupy B.

Kosmetyki

Mężczyźni nie używają specjalnych kosmetyków do pielęgnacji paznokci, jednak jeśli już korzystamy z kremów do rąk, warto zainwestować w lepszy preparat, taki który oprócz pielęgnacji rąk będzie także dbał o nasze paznokcie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *