Błyszcząca skóra twarzy - jak temu zaradzić
Uroda

Peeling na twarz

Każda kobieta marzy, o tym by jej skóra była delikatna w dotyku, pozbawiona wyprysków a przede wszystkim również napięta i jędrna. Pomimo, iż tępo starzenia się skóry jest cechą w pewnym sensie indywidualną, mającą związek również z naszymi genami, to warto również pamiętać, iż jeśli zależy nam narachowaniu pięknej cery przez długi czas, powinniśmy pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji.

Peeling na twarz – kiedy należy robić?

Nie oznacza to wcale, że każda kobieta codziennie rano powinna wykonywać dokładny makijaż, a na codzienną pielęgnację należy poświęcić około godziny czasu. Tak naprawdę wystarczającym zabiegiem jest codzienne mycie skóry twarzy wraz z pozbywaniem się z jej powierzchni resztek makijażu, oraz odpowiednie jej nawilżenie. Do tego celu wykorzystać można, zarówno kremy, masła a także olejki. Wszystko to zależne jest od potrzeb naszej skóry. Drugim zabiegiem, który warto wykonywać, choć już nie tak często, jest peeling twarzy. Zabieg ten, ma na celu głębokie oczyszczenie skóry twarzy a także złuszczenie naskórka, który powinien ulec wymianie.

Peeling na twarz – kiedy nie należy robić?

Peelingu nie należy wykonywać częściej niż raz w tygodniu. Skóra po tym zabiegu, pozostaje delikatna oraz miękka dotyku. Zbyt częste wykonywanie peelingu może powodować podrażnienia skóry a nawet liczne zaczerwienienia. Po zabiegu na skórę należy nałożyć silnie nawilżający krem lub też olejek. Ważne, aby nie były o kosmetyki o silnym działaniu, ponieważ mogą one dodatkowo podrażnić skórę, pozbawionej martwego naskórka. Peeling najlepiej jest wykonywać wieczorem, dzięki czemu ewentualne zaczerwienienie skóry, do rana zdąży ustąpić z naszej twarzy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *