Podstawy dobrego makijażu
Uroda

Podstawy dobrego makijażu

Dobry makijaż to nie tylko korzystanie z droższych pudrów czy podkładów. Cała tajemnica pięknego wyglądu twarzy to odpowiednie przygotowanie jej do makijażu. Poniżej nasza lista czynności, które należy wykonywać przed każdym nakładaniem makijażu. Mamy nadzieję, że dzięki nam wyłapiecie kilka podstawowych błędów, które zazwyczaj popełniacie.

1. Demakijaż

Makijażu nie da się nałożyć, jeśli na twarzy są pozostałości z dnia wczorajszego. Demakijaż ma ogromne znaczenie w kwestii odpowiedniego nałożenia podkładu oraz pudru. Większość kobiet nie zmywa z twarzy makijażu przed snem co blokuje pory i powoduje, że skóra twarzy jest twardsza. Demakijaż trwa zaledwie kilka minut i powinien być podstawą przed snem.

2. Dokładne mycie twarzy

To podstawa. Jeśli twarz nie jest odpowiednio umyta, to przeszkodzi to w nakładaniu makijażu. Pamiętajmy, że kiedy światło odbije się od powłoki pudru, to wszyscy zauważą, że twarz nie została odpowiednio przygotowana.

3. Nie za dużo!

Dobry makijaż jest skromny. Nie ma sensu robić ze swojej twarzy tablicy Mendelejewa i umieszczać na niej wszystko to, co udało nam się kupić w Rossmanie. Im grubsza warstwa makijażu, tym większa szansa na to, że w przypadku cieplejszych dni wszystko co mamy na twarzy zacznie nam po prostu spływać. Jeśli posiadamy dobry puder, odpowiednią kredkę to skromny makijaż będzie strzałem w dziesiątkę.

4. Nie poprawiamy go co chwilę!

Kobiety nagminnie sięgają po lusterko i kombinują, poprawiają. Pamiętajmy, że jak makijaż zostanie nałożony, to nie ma prawa spłynąć. Ciągle poprawianie go spowoduje, że na koniec dnia wygląda on po prostu źle.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *