Rodzaje depilacji
Uroda

Rodzaje depilacji

Rodzajów depilacji jest bardzo wiele, dlatego skupimy się tylko na najpopularniejszych. Od razu zaznaczamy, że metody zapewniające długotrwały efekt nie koniecznie są najlepsze. Zresztą, sami się o tym przekonacie poniżej. Zachęcamy do lektury.

Metoda tradycyjna – maszynka do golenia

Maszynka to wspaniały wynalazek, ponieważ gwarantuje bezbolesną depilację. Wystarczy pod bieżącą wodą ogolić wcześniej zaplanowane miejsca, ale bez użycia pianek oraz kremów. Golenie maszynką gwarantuje, że skóra będzie gładka przez około 24-48 godzin. Niestety jest to niewiele. Koszt jednej maszynki to 4 złote i starcza ona na 5-6 depilacji.

Depilacja woskiem

Mówi się, że depilacja woskiem jest skuteczna, ale niestety bardzo bolesna. To oczywiście prawda, ponieważ dzięki tej metodzie wyrywa się włosy wraz z cebulkami, a one regenerują się (odrastają) po około dwóch tygodniach czasu. Koszt opakowania zawierającego wosk, specjalną nakładkę i dodatki to wydatek rzędu 15 złotych.

Depilacja laserowa

Depilacja laserem jest gwarancją, że włosy nigdy w tym miejscu nie odrosną. Bardzo wiele kobiet decyduje się na ten rodzaj depilacji, ale istnieje wiele przeciwwskazań. Choroby skóry, ciąża czy niedowaga automatycznie dyskwalifikują.

Depilacja elektryczna

To nic innego jak zakup depilatorów. Nie są to drogie urządzenia a przy tym bardzo efektywne. Efekt depilacji utrzymuje się podobnie jak w przypadku wosku około dwóch tygodni.

My opisaliśmy najpopularniejsze metody depilacji, ale jeśli znacie jeszcze inne, to zachęcamy do podzielenia się tym z nami!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.