Kilka słów o super maseczkach
Uroda

Rozstępy – jak się ich pozbyć?

Rozstępy – czym są?

O tym, czym są rozstępy wie z pewnością każda kobieta, która była w ciąży lub też zamierza w niej być w najbliższym czasie. W czasie tak wielu zmian, zachodzących w organizmie w czasie ciąży, dochodzi do silnego rozciągania się skóry, co może  skutkować pojawieniem się nieładnych rozstępów.

To właśnie lęk przed tego rodzaju zmianami skórnymi sprawia, że panie boją się zdecydować na dziecko, zwłaszcza te, które na co dzień korzystają z walorów swojej urody. Czy powiedziane jest jednak, że każda kobieta w ciąży będzie miała rozstępy? Z pewnością nie. Kwestia ta, bardzo często uwarunkowana jest genetycznie. Jeśli więc, nasza mama cierpiała na rozstępy pojawiające się na brzuchu, pośladkach czy też piersiach, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nas także dotknie ta przypadłość.

Rozstępy – jak zapobiegać?

Na szczęście istnieje wiele sposobów na zmniejszenie widoczności rozstępów, a nawet na zapobieganie ich pojawieniu się w czasie ciąży lub też nadmiernego pozbycia się wagi. Do tego celu warto stosować wszelkiego rodzaju olejki naturalne, które nie tylko są bezpieczne dla dziecka, ale także sprawiają, że skóra nabiera miękkości i elastyczności. Za powstawanie rozstępów odpowiedzialny jest brak kolagenu zapewniającego elastyczność skóry i umożliwiający jej odpowiednie rozciąganie się.

Oliwką lub olejkiem należy smarować nie tylko skórę brzucha ale także pośladki, uda oraz piersi. We wszystkich tych miejscach bowiem, najczęściej powstają rozstępy nie tylko w czasie ciąży ale także zaraz po niej. Jeśli tak się zdarzy, że na naszym ciele zostaną rozstępy nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie nic już z nimi zrobić. Dopóki mają one kolor różowy, możemy jeszcze wiele zrobić aby się ich pozbyć. Stare rozstępy, które maja kolor biały, nie nadają się już do usunięcia, chyba że podczas operacji plastycznej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *