Samoopalacze, czy warto?
Uroda

Specjalne kosmetyki na lato

Rezygnujemy z makijażu

Lato to szczególna pora roku jeśli chodzi o urodę. Większość kobiet lubi się opalać i chce mieć przynajmniej lekko muśniętą słońcem skórę. Już samo to sprawia, że wygląda się atrakcyjnie, często można więc zrezygnować ze znacznej warstwy makijażu.

Specjalne kosmetyki na lato

Specjaliści zalecają, by stosować specjalne kosmetyki na lato. Mają one na celu nie tylko zapewnienie doskonałego wyglądu podczas plażowania czy letnich wieczornych spacerów, ale mają też specjalną, lżejszą formułę, która nie obciąża skóry. Przede wszystkim warto w upały zrezygnować z ciężkich podkładów, na przykład na rzecz lekkich kremów koloryzujących. Nawet najlepszy podkład nie utrzyma się na twarzy w bardzo wysokiej temperaturze, a kiedy zacznie się topić, zatka pory skóry.

Specjalne kosmetyki na lato – co się dzieje jak z nich nie skorzystamy

W efekcie pojawią się zaskórniki i wypryski. Z kolei stosowanie perfum przed ekspozycją na słońce może zaskutkować pojawieniem się nieestetycznych przebarwień będących wynikiem obecności w ich składzie alkoholu. Dlatego latem lepiej jest używać lekkich wód toaletowych czy mgiełek do ciała.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.