Świeży tatuaż - tego nie należy z nim robić
Uroda

Świeży tatuaż – tego nie należy z nim robić

Odpowiednia pielęgnacja ma znamienny wpływ na ostateczny efekt świeżo zrobionego tatuażu. Wydawać, by się mogło to dość oczywiste… Niestety wciąż tak wiele osób nagminnie popełnia te same błędy w codziennej pielęgnacji, a to zaś nie wróży niczego dobrego. Jeżeli właśnie wyszedłeś prosto z salonu tatuażu, zostań z nami. Przedstawiamy 5 rzeczy, których nie można robić ze świeżym tatuażem. Oto one!

Wystawianie tatuażu na słońce 

Bez wątpienia sezon letni nie sprzyja tatuażom i tym świeżym, i tym nieco starszym. Tatuaże musisz chronić przed działaniem promieni słonecznych przez cały rok. Powie ci o tym każdy tatuator! Słoneczko działa na tatuaże jak laser, a co za tym idzie, tusz zaczyna tracić swój kolor i wyrazistość. Długotrwała ekspozycja wymaga bowiem zastosowania kremu z filtrem, nawet jeżeli nie jesteś zwolennikiem plażowania! W przypadku świeżych dziarek warto natomiast poczekać aż do momentu pełnego zagojenia się tatuażu. Zrezygnujmy także z solarium oraz sauny.

Moczenie tatuażu

Jednym z etapów pielęgnacji tatuażu jest przemywanie go letnią wodą i natłuszczanie za pomocą specjalnego kremu. Niestety często popełnianym przez właścicieli nowych tatuaży błędem, jest zbyt długie namaczanie go. Nie tędy droga! Na 2-3 tygodnie zrezygnuj z gorących kąpieli na rzecz szybkiego prysznica. Wbrew pozorom woda nie wpływa dobrze na świeżą ranę, co więcej – tuż po kąpieli należy osuszyć miejsce jednorazowym ręcznikiem papierowym. Pamiętaj, że zwykły ręcznik jest siedliskiem bakterii, a tatuaż to przecież nic innego, jak świeża rana, która wymaga odpowiedniego potraktowania. 

A skoro mowa o długich kąpielach… nie moglibyśmy nie wspomnieć o korzystaniu z publicznych miejscówek. Kąpiele w basenach czy naturalnych zbiornikach są szczególnie niebezpieczne!

Jesteś tuż po pierwszym tatuażu? Zajrzyj koniecznie tutaj – https://uzbira.pl/ . Na stronie znajdziesz produkty do pielęgnacji tatuażu, a także kosmetyki do męskiego zarostu i włosów.

Stosowanie używek

Na temat stosowania używek w trakcie procesu gojenia tatuażu krążą różnorakie mity. Jedni twierdzą, iż picie alkoholu jest dozwolone, drudzy – wręcz przeciwnie! Jak sytuacja miewa się w rzeczywistości? Spożywanie alkoholu w pierwszych dnia od zrobienia dziarki jest niewskazane. Alkohol podnosi ciśnienie, rozrzedza krew i utrudnia regenerację organizmu. Zalecamy bowiem rezygnację z napojów podnoszących ciśnienie na co najmniej kilka dni. 

Aktywność fizyczna

Mamy świadomość, iż rezygnacja z dotychczasowych zajęć może być dla niektórych dość trudna. Niestety w tym przypadku aktywność fizyczna to nie do końca dobry pomysł. Trening siłowy czy cardio sprawiają, iż nasze ciało zaczyna się pocić, a to zaś może podrażnić skórę w okolicy dziarki. Co więcej, kilkugodzinne sesje są naprawdę męczące. Pozwól organizmowi na regenerację!

Kontakt ze zwierzakami

Po ściągnięciu tzw. drugiej skóry zalecane jest unikanie kontaktu ze zwierzakami lub dokładne zabezpieczenie tatuażu. W sierści zwierzaków znajduje się mnóstwo bakterii, a zachowanie wysokiego poziomu higieny to absolutna konieczność. W dodatku uważajmy w trakcie zabawy z pupilem. Zwierzak może przypadkiem zahaczyć o tatuaż i wywołać podrażnienie!

Pielęgnacja tatuażu – o tym pamiętaj

Tuż po wykonaniu nowej dziarki należy dołożyć wszelkich starań, aby skóra w pełni się zregenerowała, a tusz pozostał wbity w jej głębokich warstwach. Pierwsze dni mają bowiem ogromne znaczenie, gdyż to właśnie wtedy skóra staje się podrażniona, co więcej – mogą pojawić się obrzęki czy zaczerwienienia. O tym, jak dbać o świeżo zrobiony tatuaż poinformuje cię każdy profesjonalny tatuator! 

Materiał partnera.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *