Anoreksja
Zdrowie

Anoreksja

Zaburzenia odżywiania stanowią coraz częstszy problem pośród zarówno nastolatków jak i dzieci w naszym kraju. Do najczęstszych z nich należy zarówno anoreksja jak i bulimia. Obie z tych chorób powodują poważne konsekwencje dla życia dla zdrowia.

Anoreksja – choroba cywilizacyjna

Anoreksja jest chorobą dotykającą w chwili obecnej dzieci oraz młodzież w coraz młodszym wieku. Przeważnie, stanowi ona efekt poważnych problemów natur psychicznej, zjawiska odrzucenia przez rodziców czy też innych trudnych przeżyć.

Anoreksja – objawy

Objawia się ona przemożoną potrzebą odchudzania się. W początkowym jej etapie, kiedy osoba cierpiąca na anoreksję posiada jeszcze pewne zapasy tkanki tłuszczowej uważana jest za silna determinację do pozbycia się zbędnych kilogramów. Po pewnym czasie jednak okazuje się, że mimo znacznego schudnięcia, osoby chore w dalszym ciągu odmawiają jedzenia, chowają je w trakcie posiłków a także stosując różnego rodzaju sposoby aby ograniczyć ilość spożywanego jedzenia. W skrajnych przypadkach choroba prowadzi do totalnego wyniszczenia organizmu a nie rzadko również śmierci z powodu wygłodzenia. Osoby cierpiące na anoreksję nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie postępującą chorobą. Konieczne jest przeważnie terapia połączona z koniecznością odbycia leczenia szpitalnego.

Tak naprawdę walka z chorobą nie kończy się nigdy. Osoba, która kiedyś chorowała na anoreksję powinna regularnie odwiedzać lekarza oraz terapeutę, omawiając z nich wszystkie nawroty choroby oraz pojawiającą się potrzebę odchudzania się.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *