Aparat ortodontyczny nie tylko dla kobiet
Zdrowie

Aparat ortodontyczny nie tylko dla kobiet

Na szczęście czasy, kiedy aparat ortodontyczny był powodem do wstydu, powodował brak uśmiechu, a w skrajnych przypadkach wyśmiewanie przez rówieśników w szkołach już dawno odszedł do lamusa.

Dla kogo aparat ortodontyczny?

Obecnie aparat ortodontyczny poznań stał się modnym gadżetem, a w szkołach wręcz zapanowała moda na noszenie aparatów. Moda na prostowanie zębów stała się już zjawiskiem powszechnych, już nie tylko dzieci i młodzież nosi aparat, ale coraz częściej decydują się na niego także dorośli. I nie są to tylko kobiety, ale w XXI wieku to mężczyźni znacznie bardziej zaczynają o siebie dbać. Zabiegi w salonach kosmetycznych, depilacje, manicure nikogo nie dziwi. Podobnie jest z pięknym białym, prostym uśmiechem. Na ulicach coraz częściej można spotkać Panów z aparatem ortodontyczny.

Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny?

Zadbane i proste zęby to już nie tylko piękny uśmiech to również łatwiejsza higiena jamy ustnej. Z prostych zębów dużo łatwiej usuniemy resztki jedzenia i bakterie wytwarzane w jamie ustnej. Krzywe zęby niejednokrotnie stanowią źródło wielu kompleksów i wstydu. Jednak oprócz takich widzialnych rzeczy, noszenie aparatu ortodontycznego zapobiega również nadmiernemu ścieraniu się zębów.

Obecne aparaty ortodontyczne są niewielkich rozmiarów i prawie niezauważalne, więc coraz chętniej wybierane również przez mężczyzn, chcących zadbać o swój uśmiech.

Jaki aparat ortodontyczny wybrać?

Przede wszystkim o sposobie leczenia zębów decyduje lekarz ortodonta. Jednak wyróżniamy dwa rodzaje aparatów – stałe i ruchome. Te drugie w dużej mierze są przeznaczone dla dzieci i zakładane są przede wszystkim na noc.

Stałe aparaty są przeznaczone dla starszych osób. Ich budowa wygląda podobnie, składają się z łuków, gumeczek oraz zamków. Jednak ortodoncja tak bardzo się rozwinęła, że możemy zdecydować się na znacznie bardzie estetyczne wersje z zamkami ceramicznymi, porcelanowymi czy szafirowymi. Kolor gumek, też możemy dowolnie wybierać. Te wszystkie elementy powodują, że staje się on praktycznie niezauważalny i znacznie większa część męskiego grona się na nie decyduje.

One Comment

  • Michał

    Ja miałem aparat jkiejś polskiej firmy U smile i jestem już po roku leczenia i kończę trudną wadę aparatem stałem ortodontka powiedziała mi 2 lata leczenia a po roku nakladkami mam już wadę naprawioną :D

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *