Apteczka
Podróże,  Zdrowie

Apteczka – jak ją wyposażyć

Apteczka – niezbędnik na każdą wycieczkę

O ile wyjazd nad morze nie wiąże się z sytuacjami, że nagle w dużym oddaleniu od ludzi potrzebować będziemy opatrunków czy też innych elementów wyposażenia apteczki, o tyle w przypadku wyjazdu w góry, nie można zapomnieć o tym by odpowiednio ją skompletować.

Nawet, gdy nie jesteśmy miłośnikami zbyt długich, pieszych wędrówek, warto jest odpowiednio ją przygotować przed wyjazdem. Oczywiście, podczas pakowania warto pod uwagę wziąć także porę roku.

Apteczka – co powinna zawierać

Odpowiednio skompletowana apteczka może niejednokrotnie uratować nas z nie lada opresji. Jeśli na wyjazd w góry wybieramy się w okresie letnim, przede wszystkim powinniśmy pamiętać o sprey na komary oraz kleszcze, co może uchronić nas przed nieprzyjemnymi skutkami leśnych spacerów. Jeśli dopisze nam pogoda, warto również pamiętać o konieczności zabrania ze sobą kremu chroniącego nas przed zbyt silnym działaniem promieni słonecznych.

Oparzenia słoneczne podczas wędrówek z plecakiem pojawiają się bardzo szybko i mogą skutecznie utrudnić nam kontynuację wyprawy. W górach bardzo często zdarzają się urazy nóg oraz mięśni, dlatego też warto mieć ze sobą opaski usztywniające, bandaże elastyczne oraz choć jeden rodzaj żelu lub maści na bolące mięśnie. Podczas wędrówek nierzadko trwających kilka godzin, dochodzi również do powstawania licznych odcisków na stopach, na wypadek których pojawienia się, warto mieć zestaw specjalnych plastrów.

Pomimo, iż większość turystów decyduje się na nocowanie w schroniskach lub też na polach namiotowych blisko osad ludzkich, warto jest mieć przy sobie kilka tabletek przeciwbólowych na wypadek bólu głowy, zęba czy też jakichkolwiek innych sytuacji tego rodzaju. W dobrze przygotowanej apteczce, powinna znaleźć się również woda utleniona lub też inny środek odkażający na wypadek zranienia.

One Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *