Bezsenność - sprawdzone sposoby
Zdrowie

Bezsenność – sprawdzone sposoby

Bezsenność jest już uważana w dzisiejszych czasach za chorobę cywilizacyjną, która powoduje nie tylko dyskomfort, czy niekorzystne zmiany w wyglądzie, ale również może prowadzić do dużo poważniejszych powikłań i chorób.

Skąd biorą się problemy ze snem? Zwykle są konsekwencją ogólnego złego stanu fizycznego i psychicznego organizmu. Pojawiają się paradoksalnie w następstwie przemęczenia, złych nawyków (np. zjadanie tłustych, ciężkostrawnych posiłków tuż przed snem, spożywania kawy, mocnej herbaty, oglądania telewizji, czy korzystania z komputera, lub telefonu na chwilę przed położeniem się do łóżka), a także w następstwie sytuacji stresowych.

Każdy z nas zna i stosuje przeróżne sposoby na bezsenność. Zaczynając od ciepłych, relaksujących kąpieli, przez „liczenie baranów”, medytację, czy ćwiczenia rozluźniające, na zażywaniu preparatów ułatwiających zasypianie kończąc.

Sprawdzone sposoby na bezsenność

Można stosować przeróżne sposoby jak zasnąć, jednak sen przychodzi zwykle wtedy, kiedy spełnione są trzy podstawowe warunki:

  • pojawia się biologiczne zapotrzebowanie na sen,
  • kładąc się spać jesteśmy zrelaksowani,
  • z naszych przyzwyczajeń i rytmu dobowego wyraźnie wynika, iż dana pora na sen jest właściwa.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *