Czemu choroba alkoholowa jest trudna do wyleczenia?
Zdrowie

Czemu choroba alkoholowa jest trudna do wyleczenia?

Choroba alkoholowa jest dość mocno rozpowszechniona i jest nałogiem bardzo trudnym do wyleczenia. W naszym społeczeństwie panuje ciche przyzwolenie na spożywanie alkoholu, który często gości na stołach podczas wielu uroczystości. Wiele osób popada w nałóg nawet nie wiedząc, że ma problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu. W rozpoznaniu problemu często nie pomagają również bliscy, którzy zbyt późno zauważają pewne anomalie w zachowaniu osoby uzależnionej, wskazujące na początek choroby alkoholowej.

Esperal jako lek wspomagający walkę z nałogiem alkoholowym

Pewnym dość drastycznym, ale jednocześnie skutecznym rozwiązaniem, jest Esperal wszywany pod skórę. Jest to lek, który pomaga w leczeniu alkoholizmu z dobrym rezultatem. Jego działanie polega na hamowaniu metabolizowania się alkoholu w organizmie, przez co osoba uzależniona nie jest w stanie wypić większej ilości alkoholu. Jest to również element terapii awersyjnej, dzięki której osoba uzależniona nie chce sięgać po alkohol. Przez to, że alkohol nie może być wydalony z organizmu pojawiają się takie nieprzyjemne objawy, jak silny ból głowy, drżenie mięśni, ból mięśni, podwyższone tętno, dezorientacja, strach oraz kołatanie serca. Wiele osób zaczyna obawiać się o swoje życie i zdrowie, dlatego po zaszyciu alkoholowym trudniej im ponownie zacząć się upijać. Esperal działa wyłącznie wtedy, kiedy osoba posiadająca go pod skórą napije się choć niewielkiej ilości alkoholu. Jeśli stosujemy się do zaleceń Esperal nie da nam takich objawów. W ten sposób osoba uzależniona jest również chroniona przed dalszą degradacją własnego zdrowia oraz pozwala to na utrzymanie jej w stanie trzeźwości. Jest to dobry sposób również na początek terapii, ponieważ tylko w takim stanie alkoholik może podjąć się leczenia. Esperal ma za zadanie znacznie wydłużyć stan abstynencji i dać czas terapeutom oraz psychologom na wdrożenie terapii oraz rozmowę z osobą uzależnioną. Sam Esperal nie daje takich samych rezultatów jak terapia, jednak połączenie wszywki alkoholowej z terapią sprawdza się bardzo dobrze, zwłaszcza u osób, które samodzielnie nie są w stanie zaprzestać picia alkoholu.

Czemu Esperal nie jest pomocny bez terapii?

Działanie wszywki alkoholowej Esperalu Katowice trwa od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie lek wchłania się samoistnie, a organizm może już metabolizować alkohol tak jak wcześniej. Wielu alkoholików przez ten czas nie sięga po alkohol, jednak gdy tylko działanie leku słabnie, wracają do nałogowego picia. Ważna jest wtedy interwencja terapeutów, którzy pomagają pozbyć się nałogu alkoholowego, a także wskazują rozwiązania, mające na celu odciągnąć uwagę osoby uzależnionej od picia. Esperal pomaga wytrwać w trzeźwości, jednak by była to trwała zmiana, ważne jest zrozumienie własnych emocji oraz problemów, przez które alkoholik sięga po butelkę. Rozwiązanie tych problemów może sprawić, że znacznie oddali się od swojego nałogu, a po upływie 12 miesięcy nie będzie chciał wrócić do dawnego stylu życia.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *