Czy nie będę mogła mieć dzieci?

Czy nie będę mogła mieć dzieci?
copyright Vladimir Voronin / 123rf.com

Jeśli już od roku regularnie współżyjesz ze swoim partnerem nie używając żadnych zabezpieczeń i nie zaszłaś jeszcze w ciążę, najwyższy czas przejść się na badania do ginekologa. Dzieci to bardzo ważna część małżeństwa, stanowią one niejako jego dopełnienie tak, że rodzina staje się pełna.

Jeśli Wasz seks nie przynosi pożądanych rezultatów, czyli w tym przypadku ciąży, powinniście oboje się zbadać. Może być tak, że szwankuje Twoje zdrowie bądź w spermie Twojego męża nie znajduje się odpowiednia liczba żywych plemników. Warto zatem dokładnie się zbadać i zapytać ginekologa przy okazji wspólnej wizyty, jakie mogą być inne przyczyny tego, że nie masz jeszcze dzieci. Bezpłodność to tylko jednak z opcji. Być może, że zbyt duży stres, brak relaksu i wysiłku fizycznego tymczasowo wpłynął negatywnie na owulację. Wiesz przecież zapewne o tym, że do zapłodnienia może dojść jedynie podczas jednego dnia w całym cyklu miesięcznym kobiety.

Prawidłowe odżywianie, zażywanie ruchu fizycznego i krótkie wakacje powinny Wam pomóc, a jeśli próbowaliście już wszystkiego, konieczna okaże się konsultacja z lekarzem. Pamiętaj też o tym, by seks wiązał się przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem, bo szybko przestanie Was on interesować. Powodzenia w dalszych staraniach o dzieci!

Obejrzyj również wideo:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.