Czym zajmuje się chirurg stomatologiczny?
Zdrowie

Czym zajmuje się chirurg stomatologiczny?

Chirurgia stomatologiczna, to dziedzina stomatologi, która zajmuje się zabiegami chirurgicznymi w obrębie jamy ustnej.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog

Lekasz chirurg stomatolog to specjalista, który posiada szeroką wiedzę i umiejętności aby móc przeprowadzić zabiegi chirurgiczne w jamie ustnej pacjenta. Takie zabiegi przeprowadzane są nie tylko w znieczuleniu miejscowym, ale również ogólny. Lekarz powinien posiadać wiedzę z zakresu ortodoncji chirurgi szczękowo- twarzowej, chirurgi plastycznej, onkologi i chirurgi stomatologicznej.

Jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatolog

Wsród najpopularniejszych zabiegów chirurgi stomatologicznej są:

  • chirurgiczne usuwanie zębów stałych
  • implanty
  • usunięcie nadziąślaka
  • chirurgiczne leczenie złamań
  • nacinanie i drenaż ropni
  • rekonstrukcje żuchwy, oczodołu
  • leczenie raga wargi dolnej i górnej
  • rekonstrukcje czaszki
  • rekonstrukcje tkanek miękkich i kości

Chirurgia stomatologiczna – przeciwskazania

Niewiele jest przeciwskazań do wykonywania zabiegów w ramach chirurgi stomatologicznych, najczęstszymi są wysokie ciśnienie krwi, infekcje i nowotwory. Jednak jednym z najpoważniejszych jest nietolerancja znieczulenia, bowiem większość zabiegów przeprowadzana jest właśnie w znieczuleniu.

Chirurgia stomatologiczna – zagrożenia

Lekarz chirurg stomatolog warszawa to lekarz specjalista, który posiada wiedzę z wielu dziedzin stomatologi, jednak tak jak każdy zabieg chirurgiczny, także ten niesie ze sobą pewny ryzyko powikłań. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ze ekstrakcje zębów stwarzają ryzyko krwawienia, zakażenia pooperacyjnego. Chirurgia stomatologiczna to także rekonstrukcje i leczenie urazów twarzy, operacja może powodować zmiany ustawień szczęki, zmiany przepływu powietrza przez przegrodę nosową, zapalenie kości itd. Warto zatem wybierać sprawdzone kliniki i lekarzy, minimalizując ryzyko błędu i późniejszych powikłań.

Czas rekonwalescencji będzie się różnił w zależności od przeprowadzonego zabiegu, oraz tego w jaki sposób organizm pacjenta będzie wracał do zdrowia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *