Dlaczego ciągle chce mi się siku? Problem częstego oddawania moczu u mężczyzn
Zdrowie

Dlaczego ciągle chce mi się siku? Problem częstego oddawania moczu u mężczyzn

Każdemu z nas może przydarzyć się sytuacją odczuwania nagłego i niepohamowanego parcia na pęcherz. Niemniej jednak niektórzy z nas- w szczególności- mogą doświadczyć potrzeby zbyt częstego oddawania moczu. O takiej sytuacji można mówić w momencie, kiedy panowie kilkukrotnie w krótkich odstępach czasu zmuszeni są do składania wizyty w toalecie. Nie da się ukryć, że częste oddawanie moczu może w niekorzystny sposób wpłynąć na codzienne funkcjonowanie. Co więc może być tego przyczyną?

Kiedy mówimy o problemie częstego oddawania moczu u panów?

Częste oddawanie moczu u mężczyzn to tak naprawdę przypadłość, którą na pierwszy rzut oka ciężko jest zdefiniować. Panowie mogą bowiem wypić większe ilości płynów, a następnie nad wyraz często składać wizyty w toalecie. Jednak często oddawanie moczu u mężczyzn w momencie kiedy panowie samodzielnie nie przyczynili się do wypełnienia własnego pęcherza, może być wyjątkowo problematyczną przypadłością. O takiej sytuacji można mówić w momencie, kiedy:

  • panowie czują parcie na pęcherz kilkukrotnie w ciągu krótkiego odstępu czasu;
  • oddają za każdym razem niewielkie ilości moczu;
  • potrzeba oddania moczu nasila się szczególnie w nocy.

Tak naprawdę mowa tu o częstomoczu, który u panów jest dość popularną przypadłością.  Zdrowy mężczyzna, który nie wstrzymuje moczu, powinien oddawać go około siedem razy na dobę. O zbyt częstym oddawaniu moczu mówimy w momencie, kiedy panowie w toalecie składają wizyty osiem lub więcej razy w ciągu dnia, a także w ciągu nocy.  Co ciekawe, może to świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych i skłonić panów do wizyty u urologa.

Częstomocz- przyczyny

Przyczyny częstomoczu mogą być maksymalnie zróżnicowane i sygnalizować poważne lub mniej stany chorobowe w obrębie męskiego układu moczowego. Niemniej jednak częstomocz u mężczyzn najczęściej spowodowany jest przez:

  • nadmiar spożywanych płynów- wówczas częstomocz u mężczyzn można logicznie wyjaśnić;
  • leki moczopędne;
  • nieleczona bądź niekontrolowana cukrzyca;
  • infekcja układu moczowego;
  • kamica układu moczowego;

Jak więc widać, częstomocz u mężczyzny może mieć wiele przyczyn. W momencie jednak kiedy panowie świadomi są tego, że nie spożywali oni nadmiernej ilości płynów w ciągu dnia, tę przyczynę można po prostu wykluczyć. Wówczas pojawia się pytanie co jest dokładną przyczyną częstego oddawania moczu? W tej sytuacji jednak z odpowiedzą może nam przyjść jedynie badanie urologiczne i postawienie precyzyjnej diagnozy. W wielu przypadkach może być nawet konieczne wdrożenie leczenia farmakologicznego.

Jak panowie mogą radzić sobie z problemem częstego oddawania moczu?

Częste oddawanie moczu u mężczyzn jest wyjątkowo problematyczną dolegliwością. Zdarza się, że parcie na pęcherz i potrzeba oddania moczu jest tak silna, że dochodzi do niekontrolowanych wycieków. Jak łatwo można się domyślić, w wyjątkowo niekorzystny sposób wpływa to na męski komfort i codzienne funkcjonowanie. Niemniej jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie leczy się samego częstomoczu, a jedynie jego przyczynę. Wobec tego znów warto podkreślić, że jedynym rozwiązaniem staje się wizyta u urologa i wykonanie serii niezbędnych badań. Panowie doraźnie mogą stosować wyroby chłonne dostępne na stronie chlonne24.pl w przypadku wycieków moczu, a także mogą oni ograniczyć ilość spożywanych płynów, jeśli podejrzewają, że to mogło spowodować częste oddawanie moczu. W przeciwnym wypadku tylko i wyłącznie wizyta u lekarza specjalisty pozwoli na to, by rozwiązać zaistniały problem i poprawić komfort życia.

Dlaczego ciągle chce mi się siku? Problem częstego oddawania moczu u mężczyzn
Dlaczego ciągle chce mi się siku? Problem częstego oddawania moczu u mężczyzn
Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *