Zalety picia piwa
Zdrowie

Dlaczego w pewnych sytuacjach warto pić piwo?

Piwo jak sugerują badania, jest całkiem pożytecznym trunkiem, które wykazuje w pewnych sytuacjach działanie prozdrowotne. Trochę to zaskakujące, ale nie ma co dyskutować z medycznymi faktami i trzeba przyjąć je do wiadomości.

Zalety picia piwa

Piwo w rozsądnych ilościach chroni przed cukrzycą typu drugiego czy chorobami serca. Jest także napojem, który doskonale filtruje nerki, przez co zapobiega kamicy nerkowej. Piwo jak wykazały badania, lepiej niż woda nawadnia organizm i poprawia chwilowo poziom ludzkiej kreatywności i pomysłowości.

Co równie zaskakujące ten napój alkoholowy powoduje wzrost poziomu antyoksydantów zapobiegających powstawaniu zaćmy. Można więc powiedzieć, że ma działanie profilaktyczne oczywiście pod pewnymi warunkami. Piwo reguluje też poziom ciśnienia tętniczego, przez co ryzyko udaru i zawału spada.

Co jest kluczowe w piciu piwa?

Umiar to słowo klucz. Piwo pite w małych ilościach pomaga organizmowi. Gdy nie zachowa się rozsądku i pije mnóstwo złocistego trunku- sytuacja jest odwrotna. Piwo zrujnuje wszystkie nasze organy wewnętrzne i stanie się przyczyną uzależnienia alkoholowego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *