Eko trendy, czyli naturalne nici dentystyczne.
Zdrowie

Eko trendy, czyli naturalne nici dentystyczne.

W ciągu roku nasza planeta zasypywana jest milionami ton jednorazowych, wykonanych ze sztucznych materiałów produktów. Zagraża to nie tylko morskim zwierzętom, ale także tym lądowym, jak i nam samym. Czy wiecie, że obecnie nawet maleńkie dzieci mają swoim organizmie cząstki mikro plastiku? Wszystko przez odpady, które w różnego rodzaju procesach (bynajmniej nie biodegradacji) wnikają glebę i wody gruntowe. A stamtąd już krótka droga do organizmów wszystkiego co żyje na naszej pięknej planecie. Wystarczy jednak zacząć od najdrobniejszych zmian w swoim codziennym życiu, aby choć trochę zminimalizować problemy z zanieczyszczeniem środowiska. Naturalne nici dentystyczne mogą być jedną z pierwszych opcji.

bając o higienę jamy ustnej, poza szczoteczką i pastą do zębów na naszych półkach pojawiają się nici dentystyczne. Dzięki nim po każdym posiłku mamy możliwość zadbania o zęby, bez potrzeby ich szczotkowania. To ważna opcja biorąc pod uwagę podróże, pracę itp. W końcu nie zawsze możemy sobie pozwolić na umycie zębów. Jednak przyjrzyjmy się tym niepozornym niciom. Na początek najbardziej krytycznie należy spojrzeć na gotowe, przystosowane do jednorazowego użycia plastikowe pałeczki z zamontowaną nitką. Tak jak w przypadku słomek do napojów czy sztućców, powinny one od razu być całkowicie wyeliminowane ze sklepowych półek. Ale i standardowe nici dentystyczne to w przeciągu naszego życia wiele kilogramów odpadów. Dlatego najlepiej postawić na naturalne nici dentystyczne, takie jak te dostępne w sklepie Pomarańczowa Sowa.pl.

Naturalne nici dentystyczne ze sklepu z produktami ekologicznymi PomarańczowaSowa.pl to produkt w pełni kompostowalny, co oznacza jego całkowity rozkład i to w zaledwie kilka tygodni. Takie właściwości wynikają z materiałów, z których zostały one wykonana. Mów tu o włókninie kukurydziany, pokrytym naturalnym, roślinnym woskiem i nasączonym organicznymi olejkami.  W ten sposób nie szkodzą ani nam, ani naszym najbliższym, ani środowisku, zachowując przy okazji pełne właściwości pielęgnacyjne. Produkty takie sprzedawane są także w biodegradowalnych opakowaniach lub bez nich. W przypadku naturalnych nici dentystycznych mowa tu o kartoniku wykorzystującym naturalne barwniki oraz dozowniku Zero Waste pozwalającym na uzupełniane produktu. Ponadto są one w pełni wegańskie, materiały do ich tworzenia są pozyskiwane z ekologicznych upraw a cały proces wytwórstwa opiera i o przemysł niewpływający w negatywny sposób na środowisko.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *