Esperal - co powinniśmy wiedzieć o tym leku?
Zdrowie

Esperal – co powinniśmy wiedzieć o tym leku?

Esperal jest znanym środkiem, dzięki któremu można leczyć alkoholizm. Wiele osób obawia się leku Esperal, ponieważ krążą wokół niego bardzo szkodliwe mity. Dzięki nam poznasz wszystkie działania leku Esperal i łatwiej zdecydujesz się na taki rodzaj terapii w leczeniu uzależnienia od alkoholu.

Działanie leku Esperal

Lek Esperal Warszawa ma za zadanie zatrzymać metabolizm alkoholu w organizmie, przez co znacznie potęguje się działanie tej używki na nasze samopoczucie. Bez Esperalu alkohol jest metabolizowany przez wątrobę do postaci niegroźnego kwasu. Później zostaje on usuwany wraz z moczem, dlatego przy długotrwałym spożywaniu alkoholu, działanie używki nie jest aż tak mocno odczuwalne. Kiedy osoba z wszywką alkoholową spożyje nawet niewielką ilość alkoholu, może odczuć bardzo negatywne dolegliwości, takie jak: mdłości, ból głowy, drżenie mięśni, niepokój, kołatanie serca, strach oraz panika. Nie mają one nic wspólnego z rozluźniającym działaniem niewielkich dawek alkoholu, które pamięta osoba uzależniona. Terapia z pomocą Esperalu ma na celu uniemożliwić spożywanie alkoholu, nawet w niewielkich ilościach, co ma pomóc nie tylko w polepszeniu stanu zdrowia osoby uzależnionej, ale również w wyleczeniu się z nałogu. Wiele osób uzależnionych szybko wraca do dawnych nawyków, a nawet długotrwała terapia nie daje dobrych rezultatów. Esperal ma pomóc w takich przypadkach, by alkoholik mógł wrócić do pozytywnych nawyków i zaprzestać picia alkoholu. Lek Esperal jest częścią terapii awersyjnej, w której to sama osoba uzależniona ma przekonać się jak szkodliwą oraz toksyczną substancją jest alkohol. Dzięki jego działaniu alkoholikowi będzie znacznie prościej w pozbyciu się nałogu.

Jakie są „pułapki” wszycia sobie Esperalu?

Wielu terapeutów twierdzi, że Esperal nie pomoże wszystkim osobom uzależnionym. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób po wszyciu sobie Esperalu polega wyłącznie na jego działaniu. Niestety problem uzależnienia jest dużo głębszy i czasowe uniemożliwienie spożywania alkoholu nie pozwoli do końca osobie uzależnionej. Oprócz tego zabiegu powinna być włączona również terapia w postaci spotkań z psychologiem oraz spotkań grupowych, dzięki którym alkoholik pozna motywy swojego działania, będzie mógł porozmawiać o obawach i emocjach oraz odkryje przyczynę powstania nałogu. U każdej osoby powód może być inny i wyeliminowanie niektórych problemów, również rodzinnych, na pewno zwiększy szansę na powrót do normalności oraz utrzymanie trzeźwości przez dłuższy czas. Esperal jest więc ważnym elementem leczenia uzależnienia, ale nie powinien być jedynym sposobem leczenia alkoholizmu. Wielu alkoholików czeka, aż Esperal przestanie działać, by móc pić dalej. Istnieją również przypadki, kiedy sama osoba uzależniona prosi o usunięcie wszywki alkoholowej, by później powrócić do dawnych nawyków. W terapii muszą więc uczestniczyć również bliscy osoby uzależnionej, które wesprą alkoholika podczas leczenia i zrozumieją jego problemy emocjonalne.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *