Grzybica paznokci - leki bez recepty
Zdrowie

Grzybica paznokci – leki bez recepty

Czy grzybica paznokci dotyka tylko osoby nie dbające o higienę?

Odpowiedź na to pytanie wielu osobom wydaje się jednoznaczna. Część ludzi sądzi, że problem grzybicy paznokci ich nie dotyczy, bowiem codziennie, a nawet kilka razy dziennie  wykonują czynności higieniczne. Tymczasem grzybica paznokci może pojawić się nawet u osób, które przesadnie dbają o czystość i higienę.

Zarazić można się na basenie, u kosmetyczki, czy też przymierzając buty w sklepie. Ze względu na powszechny charakter grzybica paznokci zaliczana jest obecnie do chorób cywilizacyjnych. Jest to przypadłość, która szybko się rozprzestrzenia i jest trudna do wyleczenia.

Jak rozpoznać grzybice paznokci – objawy

Do najczęstszych objawów grzybicy paznokci zalicza się przebarwienia i pogrubienia płytki paznokciowej, łamliwość paznokci, nieprzyjemny zapach czy nawet odczucie bólu. W przypadku gdy zmiany mają charakter rozległy niezbędna będzie wizyta u lekarza specjalisty (najlepiej dermatologa).

Przeczytaj także: Alkoholik – jaki ma wpływ na wychowywanie dzieci

Zanim jednak zdecydujemy się na poradę lekarską, warto rozpoznać dostępne na rynku leki bez recepty na grzybicę paznokci.

Grzybica paznokci – leki bez recepty

W tradycyjnych aptekach, jak i w aptekach oraz sklepach internetowych występuje szereg leków na grzybicę paznokcia dostępnych bez recepty. Występują zarówno w formie aerozoli, płynów, lakierów do paznokci, jak i maści. Jako przykład można wskazać preparat Mycosan w formie płynu, dostępny w internecie m.in. w aptekach internetowych superpharm.pl oraz doz.pl.

Sprawdź: Dieta owocowa

W formie sprayu na grzybicę stóp i paznokci polecany jest produkt o nazwie Steper firmy Aflofarm, szeroko dostępny w aptekach internetowych, takich jak eZiko, Lek 24 i wielu innych. Można także pomyśleć o plastrach na grzybicę o nazwie Mycosis. Do kupienia w sklepie medme.pl oraz MegaMedic.pl.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *