Jak chodzić o kuli?
Zdrowie

Jak chodzić o kuli?

Chodzenie o kuli to nie jest taka prosta sprawa, jak się nam wszystkim wydaje. Kuli nie nosi się dla zabawy, zazwyczaj zalecane są przez lekarzy po odbyciu operacji chirurgicznej lub złamaniu i włożeniu w gips nogi.

Chodzenie o kulach nie jest proste, robiąc to dobrze oszczędzasz swój czas, nerwy a przede wszystkim energię. Kule mamy łokciowe i pachowe. Zawsze wybieraj te pierwsze, i stosuj obie naraz ponieważ równomiernie obciążamy kręgosłup.

W przeciwnym razie narażani jesteśmy na bóle kręgosłupa.

Jak chodzić o kuli?

  1. Kula zawsze „porusza się” tak samo jak chora noga, najpierw stawiamy kule z chorą nogą a następnie robimy krok na zdrowej nodze, poruszaj się powoli, nie wskazany jest kolejny wypadek,
  2. Chodzenie po schodach jest bardziej skomplikowane, gdy mamy poręcz wspomagamy się nią. Kulę stawiamy przy krawędzi schodów, zdrową nogą wchodzimy na stopień schodów, stajemy na niej i przenosimy chora nogę na wyższy stopień,
  3. Gdy nie mamy poręczy sprawa się komplikuje, gdyż stawiamy zdrową nogę na wyższy stopień i na kulach opieramy się i przenosimy chorą nogę na wyższy stopień.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.