Jak długo działa wszywka alkoholowa na organizm alkoholika?
Alkohol bezwzględnie jest używką bardzo szkodliwą dla człowieka, potrafi on wyrządzić naprawdę wiele szkód w naszym organizmie. Najczęściej decydujemy się na wszywkę alkoholową, gdy zauważymy, że problem jest naprawdę spory lub gdy skrzywdzimy kogoś bliskiego, na kim nam zależy.
Czym jest wszywka alkoholowa? Jak się ją stosuję i co zawiera ?
Wszywka alkoholowa jest to lek, który wszywa się pod postacią tabletki pod skórę ma on za zadanie utrzymać trzeźwość pacjenta od 8 do 10 miesięcy.
Wszywka alkoholowa powoduje wstręt uzależnionego do alkoholu. Pomaga mu wychodzić z uzależnienia oraz zapobiega powtarzanemu się piciu alkoholu.
Połączenie z alkoholem leku/substancji disulfiramu bądź esperalu, które są stosowane w tzw. wszywkach, może nieść za sobą katastrofalne konsekwencje dla organizmu pacjenta.
Stosowanie alkoholu podczas takiej terapii może prowadzić do:
- Zaburzeń w gospodarce elektrolitowej organizmu
- Uszkodzeń wielonarządowych, a w konsekwencji nawet śmierci uzależnionego
- Bóle i zawroty głowy
- Wymioty
- Skoki ciśnienia
- Duszności
- Drgawki
- Zaburzenia rytmu serca
- Stany lękowe
A także wiele innych dolegliwości, które mogą wystąpić po spożyciu alkoholu, gdy pacjent uczestniczy w takiej terapii.
Jednak gdy pacjent utrzyma trzeźwość podczas leczenia, jest to idealne rozwiązanie wspierania wyjścia z nałogu. Wszywka pomaga w leczeniu, oraz jest idealnym sposobem na pozbycie się uzależnienia alkoholowego.
Choroba alkoholowa jest to uzależnienie psychiczne polegające na potrzebie picia alkoholu dla poprawy samopoczucia. Alkohol etylowy jest powodem ciężkich chorób wątroby, serca, nerek, negatywnie wpływa na układ nerwowy człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby osoba uzależniona uświadomiła sobie, że potrzebuje pomocy, im szybciej zdecyduję się na leczenie, tym skutki nadmiernego spożywania alkoholu będą mniejsze. Im szybciej przystąpimy do leczenia, tym szybciej jest szansa na wyjście z nałogu alkoholowego.
Alkohol etylowy jest środkiem odurzającym o właściwościach narkotyku, dlatego nigdy nie należy go lekceważyć.