Jak wygląda nowoczesna stomatologia?
Zdrowie

Jak wygląda nowoczesna stomatologia?

Współczesna stomatologia z każdym kolejnym rokiem zyskuje nowe możliwości, nowy sprzęt i nowe techniki leczenia, która zaspokoją wymagających pacjentów w gabinetach stomatologicznych.

Naukowcy oraz lekarze każdego roku wymyślają i wprowadzają do zastosowania w klinikach dentystycznych nowe techniki leczenia przy użyciu najnowszych dostępnych urządzeń. Jedną coraz bardziej zdobywających popularność metod leczenia jest laseroterapia.

Laserowe leczenie zębów

Współcześnie praktycznie w każdym gabinecie stomatologicznym dostęp jest laser. Ma on bardzo szerokie zastosowanie w stomatologii. Laser może służyć przy leczeniu stanów zapalnych, ropni, aft, zapalenia dziąseł, obrzęków, zapalenia kości szczęk. Służy również do zatrzymywania krwawienia, wycięciu wędzidełka czy odsłonięcia zatrzymanych zębów.

Dzięki właściwością lasera wiele zabiegów, które normalnie wymagają znieczulenia, można przeprowadzić bezbólowo, nie ma konieczności podawania pacjentom środków przeciwbólowych i znieczulających, lub są one ograniczone do minimum.

W klinikach stomatologicznych są wykorzystywane różne lasery, na przykład klinika Dent-SM (http://www.dentsm.pl) używa lasera elexxion claros o najwyższych osiągnięciach.

Nowoczesne materiały do wypełniania ubytków

Zespoły badaczy z całego świata pracowały nad wymyśleniem nowych rodzajów wypełnień. W ostatnim czasie głośno zrobiło się o bioaktywnym wypełnieniu zębów. Materiał użyty do tego rodzaju wypełnienia ma za zadanie nie tylko wypełnić ubytek w zębie, ale co ważniejsze wpływać na komórki macierzyste powodując ich szybszy wzrost, przełoży się na odbudowę miazgi oraz zębiny.

Piękny biały uśmiech

Wśród nowoczesnych metod stomatologii, nie można zapomnieć o stomatologii estetycznej. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się ultracienkie licówki. Licówki mają 0,2 mm i dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać wymarzony kształt oraz kolor zębów. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że te licówki nie wymagają wcześniejszego oszlifowania zębów.

Nowoczesna stomatologia to nie tylko leczenie bez bólu z wykorzystaniem lasera, to również nowe rodzaje wypełnień, najnowszy sprzęt, najwyższej jakości trwałe wypełnienia oraz licówki wykorzystywane w stomatologii estetycznej.

Materiał stworzony dla Partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *