Jak zminimalizować kaca?

Piwo, wino czy wódka

Sposobów na uniknięcie kaca jest wiele, ale zazwyczaj są mało skuteczne i kac się pojawia.

Jednak to od nas zależy, czy będzie do przeżycia, czy też będzie to najgorszy dzień w naszym życiu. Wszystkie te cudowne leki, które można zażyć tuż przed pierwszym kieliszkiem tak na prawdę niewiele dają, a to ile wypijemy dodatkowo nam nie służy. Jednak wieczór dobrze nakrapiany alkoholem z przyjaciółmi trwa zazwyczaj do rana, dlatego trudno się dziwić, kiedy dopada nas w końcu kac. Ale są sposoby, aby ograniczyć do minimum jego skutki. Jakie? Otóż najlepsze są domowe metody, o których niestety wie niewielu. Aby lepiej przyswoić alkohol, należy przed imprezą zaopatrzyć organizm w witaminę C. Dlatego warto zjeść jakąś kwaśną zupę, na przykład kapuśniak albo ogórkową.

Przed wyjściem z domu warto dobrze zjeść. Nie ważne co, ale pełny żołądek zapewni dłuższy czas wchłaniania alkoholu i co bardzo ważne, należy się zdecydować na picie jednego gatunku alkoholu, bo mieszanie różnych alkoholi jeszcze bardziej spotęguje uczucie kaca. Skoro już się przygotowaliśmy należycie, możemy przystąpić do zabawy. Nie należy pić zbyt pospiesznie, wcześniej się upijemy, a dłuższe przerwy pomiędzy kolejkami pozwolą na wchłonięcie się alkoholu nie zwalając nas z nóg.

Nie należy przepijać alkoholu napojami gazowanymi, gdyż zawarty w nich dwutlenek węgla przyspiesza wchłanianie alkoholu. Najlepiej jest pić po prostu wódkę, gdyż nie jest ona nieskażona metanolem, tak jak inne ciężkie gatunkowe alkohole. Przed pójściem do domu na zasłużony odpoczynek należy pamiętać o wypiciu co najmniej pół litra wody, aby rano organizm się nie odwodnił, można zażyć witaminę C i aspirynę i iść spać. Rano, bez względu na to, czy kac jest słabszy czy nieznośny należy sobie zafundować prysznic, aby oczyścić skórę.

Trzeba dużo pić wody, aby uzupełnić jej braki w organizmie. Prócz tego należy zaopatrzyć organizm w elektrolity i cukry, a jak wiadomo cukry przyspieszają spalanie alkoholu. Najważniejsze to zjeść coś tłustego, bo dzięki tłuszczom kac będzie szybciej przechodził. Wyjdźmy na świeże powietrze i zaserwujmy sobie trochę ruchu. Organizm się ożywi i kac przejdzie dość szybko.

Obejrzyj również wideo:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.