Kiedy udać się do dietetyka?
Zdrowie

Kiedy udać się do dietetyka?

Dietetyk jest specjalistą, który zajmuje się wpływem żywienia na zdrowie człowieka. Wizyta u niego może być pomocna w monecie, gdy zmagamy się z nadwagą i różnymi chorobami układu pokarmowego, które mają wpływ na to, jak się czujemy.

Co zrobić jak odchudzanie nie idzie tak, jak powinno?

Bardzo często do dietetyka przychodzą osoby, które zmagają się z otyłością. Po krótkiej konsultacji okazuje się przeważnie, że ich sposób żywienia nie pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji dietetyk jest w stanie opracować plan żywienia, który z jednej strony ma spowodować, że dostarczymy organizmowi wszelkich składników odżywczych, z drugiej natomiast spowoduje delikatny deficyt kaloryczny, który skutkować będzie redukcją masy ciała.

Wybierając się do specjalisty, warto sprawdzić jego kwalifikacje, nie każdy dietetyk dopasuje bowiem dietę do naszych preferencji. Brak tego dopasowania skutkował będzie szybkim zniechęceniem do jadłospisu, a w konsekwencji braku efektów. Dobrego dietetyka w Katowicach można znaleźć w Vitalea – klinice, która jest w stanie przyspieszyć efekty odchudzania.

Stosowanie się do zaleceń dietetyka powinno spowodować, że nasza masa zacznie powoli, lecz systematycznie spadać. Po osiągnięciu odpowiedniej sylwetki konieczna może być zmiana diety na podtrzymującą.

Dietetyk to jednak nie tylko odchudzanie

Choć większość pacjentów przychodzi do nich to, by schudnąć, zakres działania dietetyków jest zdecydowanie szerszy. Różnego rodzaju choroby wymagają specjalistycznych diet, których układaniem zajmuje się właśnie dietetyk.

Zespół jelita drażliwego, choroby trzustki czy kłopoty z wątrobą – każda z tych jednostek chorobowych charakteryzuje się innym podejściem żywieniowym. Dobry dietetyk będzie w stanie dopasować jadłospis w taki sposób, by poprawić stan naszego zdrowia. Eliminacja produktów, które nam szkodzą, jest zadaniem trudnym i czasami wymagającym zmian w diecie.

Oprócz wspomnianych rzeczy dietetyk zajmuje się także badaniem produktów żywieniowych oraz oceną wpływu poszczególnych produktów na stan naszego zdrowia. Dietetycy są często zatrudnieni w szpitalach, szkołach i przedszkolach. Odpowiadają wtedy za nadzór prawidłowego żywienia w tych placówkach.

Wybierając się na wizytę, warto przygotować podstawowe badania, które pozwolą na odpowiednie dostosowanie diety.

Materiał przygotowany dla Partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *