Leczenie ortodontyczne w każdym wieku !
Zdrowie

Leczenie ortodontyczne w każdym wieku !

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy leczenie ortodontycznie można rozpocząć w każdym wieku. Odpowiedź jest bardzo prosta – tak.

Jeszcze kilka lat temu noszenie aparatu ortodontycznego na zębach było coś wstydliwym, czym czego nie chciano pokazywać, osoby z aparatami bardzo często ukrywały swój uśmiech. Na szczęście czasy te się zmieniły – obecne aparaty są delikatne, mało widoczne i bardzo często zaczynamy je postrzegać jako narzędzie, dzięki któremu zdobędziemy piękny uśmiech.

Kiedy należy udać się do ortodonty?

Najlepiej jest pierwszą wizytę w klinice ortodontycznej odbyć jeszcze w młodym wieku – wieku szkolnym. Taka wizyta jest wskazana od razu, kiedy zaobserwujemy zły układ zębów, albo o czym bardzo często zapominamy, kiedy zauważymy wadę wymowy u dziecka.

Jakie są typy aparatów ortodontycznych?

Aparaty ortodontyczne to urządzenia stosowane w leczeniu wad zgryzu, wyrównywaniu układu zębów stałych. Reguła działania aparatu ortodontycznego jest bardzo prosta – ma on wywierać wpływ na zęby w celu skorygowania ich położenia.

Wyróżniamy dwa typy aparatów:

  • aparat ruchomy – zdejmowany
  • aparat stały

Jaki aparat dla dziecka, a jaki dla dorosłego?

Z zasady nie stosuje się aparatu stałego u dzieci, ale możemy skorygować wadę zgryzu przy pomocy aparatu ruchomego. U dorosłych, jeśli lekarz nie stwierdzi przeciwskazań stosuje się aparaty stałe.

Musimy jednak pamiętać, że proces leczenia wad zgryzu u dorosłych jest znacznie trudniejszy i będzie przebiegał znacznie dłużej. Warto zatem wybrać dobrego ortodontę oraz klinikę, która ułoży odpowiedni proces leczenia, podejmie się przygotowania, założenia takiego aparatu. Warto sprawdzić ofertę leczenia ortodontycznego na stronie: https://centrum-ortodontyczne.pl

Jak przebiega proces leczenia ortodontycznego?

A rozpocząć leczenie ortodontyczne wszystkie zęby muszą być w 100% wyleczone. Następnie w klinice lekarz ortodonta przygotuje niezbędne materiały, wykona zdjęcia RTG, zdjęcia zębów, profilu twarzy pacjenta. Kolejnym krokiem jest omówienie planu leczenia, przygotowanie kosztorysu i w kolejnym kroku docelowego aparatu zakładanego na zęby.

Trzeba pamiętać, że oprócz założenia aparatu, potrzebne będą również regularne wizyty kontrolne w przychodzi w celu skorygowania ułożenia aparatu, albo wymiany elementów higienicznych.

Materiał przygotowany dla Partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *