Odtrucie alkoholowe w Łodzi - na czym polega zabieg
Zdrowie

Odtrucie alkoholowe w Łodzi – na czym polega zabieg

Odtruwanie alkoholowe jest polecane przez terapeutów, którzy zajmują się osobami uzależnionymi od alkoholu. Często jest to pierwszy krok do uwolnienia się od nałogu alkoholowego. Można łatwo połączyć detoks alkoholowy z terapią oraz zajęciami grupowymi, które pozwolą na pozbycie się szkodliwego nałogu.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe w Łodzi http://odtruwanielodz.com/ polega na podaniu trzech kroplówek – jednej z glukozą, drugiej z solą fizjologiczną, trzeciej z płynów wieloelektrolitowych np. Optilyte. Pomagają one w pozbyciu się nadmiaru toksyn z organizmu, a także uzupełniają niedobory elektrolitów, które są usuwane z organizmu wraz z alkoholem. Osoba po ciągu alkoholowym często jest niedożywiona oraz wycieńczona. Glukoza ma ustabilizować ilość cukru we krwi oraz sprawić, że organizm będzie wzmocniony. Odtrucie alkoholowe znacznie wzmacnia organizm, ale również poprzez uzupełnienie elektrolitów, zmniejsza nieprzyjemne skutki zatrucia alkoholowego, takie jak ból głowy, drżenie mięśni, czy też rozkojarzenie i problemy z mdłościami. To najskuteczniejszy i najszybszy sposób na nawodnienie organizmu. Kroplówki po wywiadzie z pacjentem podaje wykwalifikowany pielęgniarz, który monitoruje cały czas stan pacjenta i sprawdza jego samopoczucie. W razie większych problemów podawane są również leki uspokajające oraz przeciwbólowe. Już po godzinie osoba po zatruciu alkoholowym odczuje znaczne polepszenie samopoczucia.

Jak połączyć odtruwanie alkoholowe z terapią?

Przed podjęciem terapii z psychologiem, warto poddać się detoksowi alkoholowemu. Z lepszym samopoczuciem i bez nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego, znacznie łatwiej będzie rozpocząć konstruktywną rozmowę z terapeutą, która pomoże w rozwiązaniu problemu związanego z chorobą alkoholową. Dzięki terapii osoba uzależniona będzie mogła znaleźć inne sposoby na problemy oraz znacznie lepiej panować nad własnymi emocjami. W terapię powinni również być włączeni bliscy osoby uzależnionej, którzy będą wiedzieli jak jej pomóc oraz wesprą ją w walce. Odtruwanie alkoholowe jest również wymagane przed zaszyciem alkoholowym, by organizm osoby uzależnionej był w pełni oczyszczony z resztek alkoholu, ale również z toksyn, które dają negatywne skutki i objawy.

Terapia przeprowadzana jest zarówno indywidualnie, jak również w grupach, dzięki czemu osoba uzależniona jest wspierana oraz może lepiej zrozumieć swój problem z nałogiem. Odtrucie alkoholowe pozwala również na zrozumienie, że używka niszczy organizm i dać osobie uzależnionej porównanie swojego stanu przy zatruciu alkoholowym, do tego kiedy jest w stanie trzeźwości. Po nieprzyjemnych doświadczeniach związanych z wielokrotnie powtarzającymi się zatruciami alkoholowymi, osoba uzależniona w końcu często wybiera stan trzeźwości, w którym czuje się znacznie lepiej. W pozostaniu przy trzeźwości może również pomóc zastosowanie wszywki alkoholowej, która jest pomocna w momencie, kiedy dana osoba powraca po pewnym czasie do nałogu. Połączenie detoksu alkoholowego z profesjonalną terapią dla osób uzależnionych daje bardzo dobre skutki.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *