Odtrucie alkoholowe Warszawa
Zdrowie

Odtrucie alkoholowe Warszawa – pierwszy krok w leczeniu alkoholizmu

Odtrucie alkoholowe w Warszawie jest zabiegiem, który znacznie pomaga nam w zmniejszeniu nieprzyjemnych objawów związanych z zatruciem alkoholowym. Po zatruciu alkoholowym pojawiają się bardzo nieprzyjemne objawy, takie jak zaburzenia gospodarki elektrolitowej, drżenie mięśni, ból głowy, mdłości, wymioty oraz bardzo często także niepokój.

Jak odbywa się odtrucie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe polega na podaniu dwóch kroplówek – jednej z glukozą, a drugiej z solą fizjologiczną. Dzięki nim znacznie wzmocnimy nasz organizm. Sól fizjologiczna sprawia, że wyrównują się utracone przez nas elektrolity, takie jak magnez, czy wapń. Wiele z nich zostaje utraconych w momencie, kiedy organizm pozbywa się nadmiaru alkoholu. W przypadku braków ważnych dla nas składników odżywczych, pojawiają się nieprzyjemne objawy, takie jak drżenie mięśni, ból głowy, zwroty głowy, czy problemy z koncentracją. Dzięki odpowiedniej dawce elektrolitów nasz organizm wraca do formy, czujemy się znacznie lepiej, a także znikają uporczywa skutki uboczne nadmiernego spożywania alkoholu. Glukoza pozwoli z kolei na wyrównanie poziomu cukru we krwi. Ona również wzmacnia organizm, co przekłada się na większą siłę, czy też zmniejszenie bólu mięśni. Organizm przestaje być osłabiony i znacznie szybciej pozbywa się zbędnych toksyn z krwi. Odtruwanie alkoholowe przeprowadza doświadczony pielęgniarz, który posiada uprawnienia do podawania kroplówek. Przed zabiegiem z pacjentem przeprowadzany jest wywiad, w którym ustala się choroby współistniejące, oprócz choroby alkoholowej, leki przyjmowane na stałe, a także wzrost i wagę, co pozwala na podanie odpowiedniej dawki kroplówek. Dawka jest ustalana również na podstawie wypitego wcześniej alkoholu, czy też długości cugu alkoholowego. W razie nieprzyjemnych objawów, takich jak silne drżenie mięśni, czy bólu głowy, podawane są również dożylnie leki przeciwbólowe oraz uspokajające. Dzięki nim pacjent nieco lżej przechodzi przez proces oczyszczania organizmu z toksyn oraz resztek alkoholu. W trakcie podawania kroplówek stan zdrowia oraz samopoczucie jest kontrolowane przez pielęgniarza, dlatego zabieg jest bezpieczny w swoim przebiegu.

Daje też bardzo dobre skutki. Organizm jest szybciej oczyszczony z toksyn, pozostałych po metabolizowaniu się alkoholu, ale również znacznie szybciej nawadniany. Składniki mineralne docierają co krwi, skąd są przenoszone do ważnych organów. Obecnie to najskuteczniejszy sposób na odtrucie alkoholowe i zmniejszenie skutków upicia się.

Odtruwanie alkoholowe jest ważnym krokiem w powrocie do trzeźwości. Dzięki lepszemu samopoczuciu osoba uzależniona ma siłę, by przejść przez terapię oraz pójść na spotkanie grupowe, które pomoże rzucić ten szkodliwy nałóg.

Zabieg odtruwania alkoholowego jest również potrzebny przed ewentualną wszywką alkoholową. Pozwala ona na powstrzymanie nałogu alkoholowego i jest częścią terapii awersyjnej. Wielu terapeutów poleca przed zastosowaniem Esperalu detoks alkoholowy, który oczyszcza organizm z toksyn i znacznie polepsza samopoczucie.

Obie metody leczenia alkoholizmu muszą być połączone z profesjonalną terapią psychologiczną, by dały długofalowy efekt.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *