Okulary czy soczewki?
Zdrowie

Okulary czy soczewki?

Wśród mężczyzn szczególnie panuje przekonanie do noszenia okularów. Oczywiście mowa o okularach korekcyjnych wady wzroku.

Niektórzy jednak opowiadają się za soczewkami kontaktowymi, ale ogólnie nie ma jednoznacznej zgodności co do tego, który wybór jest lepszy. Oczywiście, każdy ma własne upodobania, jednak przybliżmy nieco korzyści płynące tak z użytkowania soczewek, jak i okularów. Noszenie okularów ma swoje zalety. Oczywiście można je zdejmować w każdej chwili, łatwo je czyścić, mają bardzo dużą trwałość. Soczewki za to posiadają niebywałą zaletę, czyli niewidoczność dla ludzi. Dzięki temu ich użytkownik może śmiało zataić niedoskonałości swego wzroku. W praktyce wygląda to tak, że niektórzy po prostu wstydzą się noszenia okularów, lub uważają, że źle w nich wyglądają i dlatego decydują się na soczewki kontaktowe.

Okulary czy soczewki kontaktowe?

Prócz tego, soczewki można nabyć w kolorze, dzięki temu można w łatwy sposób zmienić kolor oczu. To tylko detal, jednak dla niektórych to ważna cecha. Soczewki mają jednak określony z góry okres ważności, po upływie którego należy wymienić je na nowe, zwykle to około jednego miesiąca, jednak zależy to od różnych czynników. Należy także pamiętać o zdejmowaniu ich na noc.

Z tego wynika, że tak okulary jak soczewki mają swoje wady i zalety, chociaż noszenie okularów jest to wydatek o wiele mniejszy, niż soczewek.

Jednak i jedno i drugie ma tylu samo zwolenników co przeciwników. Jedni patrzą pod kątem czysto finansowym, a inni oczekują jak największego bezpieczeństwa użytkowania, głównie jeśli tymi użytkownikami są dzieci. Dlatego właśnie noszenie okularów lub soczewek zazwyczaj musi być wcześniej konsultowane z lekarzem, to on pozwoli na dobranie optymalnego rozwiązania, nawet estetycznego. Mimo wszystko od nas zależy, czy chcemy nosić standardowe okulary, czy stosować środki droższe, ale za to niewidoczne. Dlatego wybór nie jest łatwy i nie ma co polecać takiego czy innego rozwiązania, co najwyżej ukazać zalety i wady, ale każdy musi zdecydować sam.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *