Problemy z erekcją ma blisko 1,5 miliona mężczyzn w Polsce
Zdrowie

Problemy z erekcją ma blisko 1,5 miliona mężczyzn w Polsce


Problemy z erekcją ma blisko 1,5 miliona mężczyzn w Polsce. Są to oczywiście tylko szacunki, gdyż wielu mężczyzn usilnie skrywa tę wstydliwą według nich przypadłość. Problem dotyczy też podobnej, jak można założyć, liczby kobiet. Impotencja wpływa na związek, niszczy bliskość, rodzi frustracje i wzajemne pretensje. Mężczyzna przestaje się czuć męski, a kobieta cierpi na zmniejszone zainteresowanie swoją osobą. Około 13 procent partnerek podejrzewa nawet zdradę.

Problemy z potencją mają różne podłoże i przyczyny. Czasem są to „tylko” problemy z przemęczeniem, ale nawet „gorszy dzień” może spowodować u mężczyzny panikę, która w przyszłości będzie skutkować lękiem przed porażką i pogłębić tylko problemy. Mężczyzna unikający seksu wzbudza u swojej partnerki niepotrzebne domysły i obawy – np. o swoją atrakcyjność i strach przed odrzuceniem, a czasami pojawiają się nawet oskarżenia o homoseksualizm.

Problemy z erekcją spotykają najczęściej młodych, niedoświadczonych mężczyzn oraz tych w dojrzałym wieku. Tych pierwszych bardzo często dopada duży stres, obawy, skrępowanie, wstyd. Tych drugich dotyczą problemy z krążeniem, a pierwsze problemy powodują również silny stres, który jeszcze bardziej pogarsza sytuację. Innym częstym podłożem jest cukrzyca. Niestety bardzo niewiele par decyduje się na szczerą rozmowę, a jeszcze mniej na krępującą wizytę u seksuologa. Problemy zwykle nawarstwiają się, a wiele związków kończy się rozstaniem, co dla mężczyzn nie oznacza wcale końca problemy, gdyż w kolejnych związkach problem będzie pojawiał się w spotęgowanej formie. Współcześnie leczyć impotencję można na różne sposoby. Należy przy tym zwrócić uwagę, że niezwykle ważne jest wsparcie partnerki. Mężczyzna musi mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa, oparcia, a także poczucie, że nie jest przedmiotem kpiny lub pożałowania. Podobnie, jak z większością dolegliwości zdrowotnych, ważna jest też profilaktyka.

Alkohol, papierosy i narkotyki negatywnie wpływają na potencję i libido. Ważne, aby dostarczać organizmowi wszystkich mikroelementów i pełnowartościowego białka. Na pewno pomocne będą płatki owsiane, kasze, warzywa, orzechy, czy przyprawy takie, jak: chili, lubczyk, imbir, cynamon i curry. Jeszcze ważniejsze, aby unikać silnego stresu, długotrwałego skrywania emocji, złości. Szkodzi nam depresja, ale także dużo bardziej błahe sprawy, takie jak niepokój o kwestie finansowe, czy problemy rodzinne. Odpowiedni ruch fizyczny pomoże zachować nam równowagę psychiczną, uregulować ciśnienie krwi i uatrakcyjnić sylwetkę, a więc i zwiększyć pewność siebie.

Może być jednak tak, że sama profilaktyka, ani nawet otwarte relacje partnerskie nie pomogą. Aby seks znów stał się przyjemnością, należy sięgnąć po medykamenty. Jednym z najskuteczniejszych i najnowocześniejszych leków na rynku jest Kamagra – bezpieczny i sprawdzony lek cieszący się dużą popularnością.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *