Smart Graft – przeszczep włosów bez skalpela
Zdrowie,  Uroda

Smart Graft – przeszczep włosów bez skalpela

Dawniej przeszczep włosów wiązał się z długotrwałą rekonwalescencją i niepewnym efektem. Dziś królują metody, których rezultaty są bardzo naturalne i trwałe, a sama procedura mało inwazyjna. Przedstawiamy Smart Graft – zabieg, dzięki któremu zyskasz nie tylko więcej włosów, ale też pewności siebie.

Przeszczep włosów Smart Graft – dla kogo jest ten zabieg?

Nadmierne wypadanie włosów i łysienie to problem dotyczący zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Najczęstszym wskazaniem do przeszczepu włosów jest łysienie androgenowe, z którym zmagają się obie płcie. Zabieg ten polecany jest osobom, które w wyniku wypadku, operacji lub choroby straciły część swoich włosów.

Smart Graft to obecnie jedna z najbardziej rekomendowanych metod przeszczepu włosów – skorzystamy z niej m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Zabieg nie pozostawia po sobie blizn, a dzięki częściowo zautomatyzowanej procedurze i doświadczeniu chirurga, linia nowych włosów jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej. Przeszczep włosów Smart Graft polega na pobieraniu mieszków włosowych znajdujących się na potylicy i przeszczepianiu ich w inne obszary na głowie i ciele – może to być linia rzęs, broda, skóra głowy, brwi lub klatka piersiowa.

Zanim jednak zgłosimy się na zabieg przeszczepu włosów, warto skonsultować się ze specjalistą medycyny estetycznej, który oceni, czy jest to dla nas odpowiedni zabieg, czy może warto zastosować inne metody leczenia łysienia.

Na czym polega transplantacja włosów?

Przeszczep włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, które zapewnia całkowity komfort podczas kilkugodzinnego zabiegu (cała procedura trwa 4-6 godzin).

Lekarz pobiera implanty włosów w postaci pojedynczych zespołów mieszków włosowych (tzw. graftów), znajdujących się z tyłu głowy – tam rośnie ich najwięcej i są one najbardziej odporne na działanie hormonów. W tym celu stosowana jest specjalna głowica zakończona igłą o średnicy dopasowanej do grubości pobieranych włosów. Urządzenie działa w ruchu obrotowym i posiada separator, który uniemożliwia wbicie igły na głębokość większą niż 1 mm, co istotnie zwiększa bezpieczeństwo przeszczepu włosów.

Pobrane mieszki włosowe przechowywane są w sterylnych pojemnikach, w których panują warunki, utrzymujące ich jakość i zwiększające przeżywalność – wysoka wilgotność oraz niska temperatura około 6-8°C. Dzięki temu skuteczność przeszczepu włosów Smart Graft sięga 98%, czyli wielokrotnie więcej, niż w przypadku starszych metod.

Starannie odseparowane mieszki włosowe implantowane są tam, gdzie jest ich niewiele. W tym celu na skórze robi się niewielkie cięcia, by można było w nich umieścić pobrane mieszki włosowe. Do zagęszczania włosów lekarz używa precyzyjnego „pena” wyposażonego w cienką igłę, która lokuje mieszki włosowe na odpowiedniej głębokości.

Wygląd włosów po przeszczepie

Przeszczep włosów Smart Graft to zabieg wymagający ogromnej precyzji, dlatego powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. To od jego umiejętności w dużej mierze zależy wygląd włosów po przeszczepie. Już w trakcie zabiegu specjalista musi wiedzieć, jak prawidłowo poprowadzić linię włosów, żeby fryzura wyglądała bardzo naturalnie nawet za kilkanaście lat. Docelowo nowe pasma muszą „miękko” opadać w wybranym kierunku i pod odpowiednim kątem.

Implanty po zabiegu przeszczepu włosów rosną w naturalnym tempie i przechodzą przez pełen cykl wzrostu – od anagenu po telogen. Dlatego pierwsze, zdrowe włosy wyrastają dopiero po około 2-3 miesiącach, zaś na pełen efekt trzeba poczekać 12-14 miesięcy. Charakterystycznym objawem jest wypadanie włosów kilka dni po zabiegu. Nie należy się tym niepokoić. Zakorzeniająca się cebulka „wyrzuca” starą łodygę włosa, aby móc zacząć produkcję nowego, mocnego włosa.

Więcej na temat przeszczepu włosów dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie – zapraszamy do kontaktu.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *