Usuwanie pieprzyków, brodawek i stulejki – chirurgia jednego dnia
Zdrowie

Usuwanie pieprzyków, brodawek i stulejki – chirurgia jednego dnia

Obecnie bardzo popularne stały się zabiegi chirurgiczne bez potrzeby pełnego znieczulenia. Współczesna medycyna posiada możliwości przeprowadzenia zabiegów w ciągu jednego dnia, dzięki którym pacjent jest znacznie szybciej wypuszczany do domu, a same zabiegi są bezpieczniejsze i mniej inwazyjne.

Usuwanie pieprzyków

Usuwanie pieprzyków odbywa się za pomocą lasera lub zabiegu chirurgicznego w znieczuleniu miejscowym. W niektórych przypadkach zmiana skórna musi być usunięta za pomocą skalpela, by móc pobrać wycinek do badania histopatologicznego. Przy mniejszych zmianach oraz takich, które nie wyglądają na zmiany nowotworowe, używany jest laser. Głowica lasera skierowana jest w stronę pola zabiegowego, po czym laser usuwa barwnik skóry – melatoninę, dzięki czemu pieprzyk szybko znika. Sam zabieg trwa nie dłużej niż 30 minut. Do zabiegu kwalifikuje nas dermatolog po badaniu skóry za pomocą dermatoskopu. Dzięki badaniu wiemy, czy zmiana może być nowotworowa, czy nie jest złośliwa. Badanie w postaci pobrania wycinka również może wykluczyć nowotwór skóry.

Więcej informacji na temat pieprzyków, brodawek, stulejki znajdziesz na stronie: https://chirurgiawarszawa.pl/

Usuwanie brodawek

Usuwanie brodawek również należy do zabiegów chirurgii jednego dnia. Najczęściej usuwane są za pomocą lasera, ale również poprzez wymrażanie. W tym celu używany jest ciekły azot, który wymraża kurzajkę w całości. Zabieg jest bezbolesny i nie pozostawia blizn. Również można usuwać kurzajki za pomocą światła lasera. Po takim zabiegu na skórze pozostaje niewielki strupek, który odpada po kilu tygodniach.

Usuwanie stulejki

Wcześniej usuwanie stulejki wiązało się z zabiegiem wykonywanym pod narkozą. Ten zabieg obecnie również wykonuje się za pomocą lasera. Dzięki temu od razu zamykane są naczynia krwionośne, co zmniejsza ryzyko powstania krwawienia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym po podaniu środka znieczulającego w podstawę prącia. Napletek usuwany jest w całości lub w części, w zależności od zaawansowania dolegliwości. Do zabiegu kwalifikuje nas chirurg, który zajmuje się również urologią. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu z zaleceniami zmiany opatrunków oraz unikania współżycia oraz ciężkiego wysiłku fizycznego do 4 tygodni po zabiegu. Nie można również odwiedzać przez ten czas basenu oraz sauny, a ranę po zabiegu należy przemywać octeniseptem. Zabieg jest znacznie mniej inwazyjny niż w przypadku chirurgicznego usuwania stulejki. Daje również mniejszą bolesność oraz znacznie mniejsze ryzyko zakażenia.

Przy częściowej resekcji napletka żołądź jest przykryta częściowo w trakcie spoczynku, natomiast całkowite usunięcie napletka sprawia, że również w trakcie spoczynku żołądź jest odkryta. Może to z początku dawać poczucie dyskomfortu, ale później naskórek znacznie zwiększa swoją grubość, dzięki czemu odczucie to zmniejsza się. Laserowe usuwanie stulejki jest możliwe do przeprowadzenia zarówno u dzieci, jak również u dorosłych. Umożliwia bezbolesne ściąganie napletka z żołędzia oraz zachowanie pełnej higieny w miejscach intymnych.

Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.