Zabieg ginekomastii - odzyskaj męski wygląd i pewność siebie
Zdrowie

Zabieg ginekomastii – odzyskaj męski wygląd i pewność siebie

Ginekomastia (z łac. gynaecomastia) to problem dotyczący części mężczyzn, który objawia się nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy klatki piersiowej. Zaburzenie to może dotyczyć jednej lub obu piersi, niejednokrotnie prowadzi do ostracyzmu społecznego, jest źródłem obniżonej samooceny, licznych kompleksów, a w skrajnych przypadkach, ciężkiej depresji. Ginekomastia wymaga leczenia chirurgicznego. Na czym polega zabieg redukcji przerostu piersi u mężczyzn i jakich efektów mogą spodziewać się panowie?

Redukcja męskich piersi – pożegnaj kompleksy i żyj bez wstyd

Skąd bierze się ginekomastia? Czasami trudno odkryć prawdziwą przyczynę tych niepożądanych zmian w wyglądzie zewnętrznym mężczyzny zgłaszającego się do kliniki. Ginekomastia często jest zaburzeniem natury hormonalnej. Jednak przerost piersi u mężczyzn może być spowodowany nie tylko nieprawidłowym stężeniem hormonów w organizmie (estrogenów, prolaktyny), ale też skutkiem:

 • nadmiernej otyłości,
 • skłonności genetycznych,
 • przyjmowania niektórych leków (np. androgenów, dioksyny),
 • nadużywania alkoholu (zwłaszcza piwa),
 • nowotworów jąder.

Zdarza się, że pacjent z ginekomastią odczuwa ból piersi i ich drażliwość ich okolic. Jeśli powiększenie się piersi stanowi poważny defekt kosmetyczny, można przeprowadzić zabieg operacyjny, który pozwoli prawidłowo uformować klatkę piersiową. Zabieg ginekomastii jest zdaniem ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki jednym z najlepszych sposobów redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy klatki piersiowej u mężczyzn.

Jak wygląda zabieg ginekomastii u mężczyzn?

Zabieg leczenia ginekomastii prawdziwej (gruczołowej), która jest stanem chorobowym, wykonywany jest przez doświadczonego i wykwalifikowanego chirurga plastyka, który usuwa cały gruczoł. Warto podkreślić, że resekcja gruczołu piersiowego u mężczyzny wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym (anestezjologicznym), pacjent musi spędzić w klinice jedną dobę. Powstałe blizny pooperacyjne są niemal niewidoczne, co zwiększa efekt estetyczny zabiegu.

Natomiast jeśli u mężczyzny zdiagnozowano ginekomastię rzekomą (tłuszczową), lekarz usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji. Czas trwania operacji ginekomastii to 1-2 godziny. Po zabiegu ginekomastii tłuszczowej pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Efekt finalny jest widoczny po kilku miesiącach. W nielicznych przypadkach konieczne jest łączenie tych dwóch metod.

Należy wspomnieć, że przed zabiegiem usuwania przerostu piersi u mężczyzn, konieczne jest wykonanie niezbędnych badań laboratoryjnych zleconych przez lekarza prowadzącego oraz ewentualnie USG piersi i biopsji (jeśli istnieje podejrzenie zmian nowotworowych). W samym dniu zabiegu, pacjent powinien pojawić się w klinice medycyny estetycznej na czczo.

Jakie są podstawowe przeciwwskazania do wykonania zabiegu ginekomastii?

Zanim dojdzie do ingerencji chirurgicznej, konieczne jest przeprowadzenie z pacjentem szczegółowego wywiadu, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań, takich jak:

 • nieunormowana cukrzyca,
 • aktywne choroby nowotworowe,
 • nadużywanie alkoholu,
 • otyłość,
 • choroby serca,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • zły ogólny stan ogólny pacjenta.

Podczas wstępnej konsultacji, lekarz przedstawia spodziewane efekty, plan przebiegu procedury, zalecenia przedzabiegowe i pozabiegowe, do których musi zastosować się pacjent, który zostanie zakwalifikowany do operacji.

Podsumowując, zabieg ginekomastii znacznie poprawia komfort życia oraz samopoczucie mężczyzny, daje trwałe i szybkie efekty. Dzięki dynamicznemu rozwojowi chirurgii estetycznej, ta bezpieczna metoda odtwarza prawidłowy wygląd męskiej klatki piersiowej i może być wykonywana u dorosłych pacjentów w każdym wieku.

Więcej praktycznych informacji na temat chirurgicznej redukcji męskich piersi oraz innych nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, znajdziesz na stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl

Materiał partnera.

2 komentarze

 • Lekarz med.

  Szkoda, że tak niewiele się o tym wszystkim mówi. A przecież teraz medycyna estetyczna mimo jeszcze wysokiej ceny dostępna jest dla każdego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *