Zabiegi medycyny estetycznej
Zdrowie

Zabiegi medycyny estetycznej


Zabiegi medycyny estetycznej cieszyły się powodzeniem już od czasów starożytnych. Myli się ten, kto myśli, że większy biust, kształtne uszy i usta czy młodszy wygląd to marzenie na miarę XXI wieku. Pierwsze wzmianki o chirurgii pojawiły się już w Indiach około 1000 lat p.n.e. Wówczas to osobom, którym zgodnie z literą ówczesnego prawa za karę obcinano nos, dokonywano jego rekonstrukcji przy wykorzystaniu płatów skóry z czoła i policzków. Z medycyną estetyczną eksperymentowali też Grecy i Rzymianie, dla których piękno ludzkiego ciała było sprawą bardzo istotną. Metody ówczesnej chirurgii plastycznej opisał już wtedy sam Hipokrates.

Powszechnie uznaje się, że schyłek XIX w. to początek prawdziwej medycyny estetycznej. Wtedy bowiem zaczęto wykonywać operacje, których celem była jedynie poprawa wyglądu poszczególnych fragmentów ciała.

Obecnie medycyna estetyczna i związane z nią zabiegi cieszą się wyjątkową popularnością. O ile jeszcze niedawno skrywano fakt poddania się zabiegowi, dziś już nikt się tego nie wstydzi.

Jednym z cenionych zabiegów, który proponuje Instytut Medycyny Estetycznej Medestetis jest nieablacyjne odmładzanie Clearlift. Powinny go zastosować osoby posiadające problemy tj.: zwiotczała skóra, nieprawidłowy owal twarzy, zmarszczki i bruzdy. Warto pamiętać, że wskazania do przeprowadzenia zabiegu zawsze określa lekarz medycyny estetycznej. Zabieg jest właściwie bezbolesny, choć na życzenie wykonywane jest znieczulanie kremem. Zabieg ten polega na kontrolowanym uszkadzaniu komórek skóry przy pomocy wiązki lasera. W wyniku późniejszego procesu odbudowy powstają nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Skóra staje się jędrna, pozbawiona zmarszczek i rozświetlona.

Nieablacyjne odmładzanie skóry Clearlift trwa 30-60 min. Sugerowane jest wykonanie serii 3-4 zabiegów co 3 tygodnie. Koszt rozpoczyna się od 500 zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *