Zabiegi USG i rezonansu magnetycznego w Warszawie - na czym polegają i gdzie można je wykonać?
Zdrowie

Zabiegi USG i rezonansu magnetycznego w Warszawie – na czym polegają i gdzie można je wykonać?

USG i rezonans magnetyczny to jedne z najpopularniejszych badań diagnostycznych. Charakteryzują się między innymi tym, że są bezbolesne, nieinwazyjne, a tym samym również bezpieczne dla naszego zdrowia. Jednocześnie, pomagają rozpoznać wiele chorób i kontuzji, znacznie ułatwiając i przyspieszając leczenie, często będąc wręcz niezbędnymi do odpowiedniej diagnozy i wybrania dalszej, najlepszej możliwej opieki zdrowotnej.

Kiedy więc warto skorzystać z takich zabiegów? Gdzie można je wykonać, tak żeby mieć jednocześnie gwarancję dobrej jakości?

USG i rezonans magnetyczny – Warszawa

Zarówno badanie USG jak i rezonans magnetyczny, znajduje się wśród usług oferowanych przez nowoczesną klinikę REX MEDICA, osadzoną w Warszawie. Swoje usługi oferują tam doświadczeni specjaliści, którzy umożliwiają nie tylko skorzystanie z różnych zabiegów ale też konsultacji medycznej.

Wśród dostępnych w klinice badań, jest również dostępne RTG oraz EMG – stosowane kolejno do diagnostyki urazów, chorób układu kostno-stawowego i do oceny funkcjonowania układu mięśniowego.

Badanie USG – kiedy się je wykonuje?

USG (czyli Ultrasonografia) jest krótkim i bezbolesnym badaniem diagnostycznym, prawdopodobnie jednym z tych najbardziej podstawowych i znanych. Za jego pomocą można wykryć i zdiagnozować nie tylko choroby ale też i różne urazy. 

W klinice REX MEDICA oferta dotycząca samego zabiegu USG jest bardzo obszerna. Dostępni tam specjaliści oferują między innymi:

 • USG brzucha,
 • USG jamy brzusznej,
 • USG tarczycy,
 • USG węzłów chłonnych i ślinianek,
 • USG piersi,
 • USG jąder i gruczołu krokowego.

Takie badanie zalecane jest w wielu różnych przypadkach, do wskazań należy między innymi choroba jamy brzusznejkontuzjeobrzękinowotwory, a także tętniaki i ropnie, w celu nie tylko zdiagnozowania choroby lub urazu ale też kontrolowania ich postępowania.

Jak przygotować się do badania USG?

Przed tym zabiegiem przede wszystkim nie należy spożywać posiłków od 6-8 godzin przed. Zezwalane, a nawet bardzo zalecane, jest za to picie wody i to w dość dużej ilości (około trzy szklanki), a na samo badanie najlepiej jest udać się z pełnym pęcherzem.

Rezonans magnetyczny – wskazania

Rezonans magnetyczny to kolejne znane badanie diagnostyczne, całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. W REX MEDICA można skorzystać z rezonansu magnetycznego, między innymi:

 • Głowy,
 • Zatok,
 • Kręgosłupa,
 • Jamy brzusznej i dróg żółciowych,
 • Prostaty i miednicy,
 • Różnych stawów.

ten zabieg zalecany jest szczególnie w przypadku nawracających bóli (na przykład głowy, kręgosłupa), a także przy występowaniu różnych chorób, w tym stwardnienia rozsianegonowotworów, różnego rodzaju urazów i stanów zapalnych oraz po przebytych zawałach serca.

Jak przygotować się do rezonansu magnetycznego?

Przed badaniem należy brać pod uwagę przede wszystkim to żeby całkowicie ograniczyć na swojej odzieży metalowych elementów6 godzin przed zabiegiem nie należy też jeść, a 2 godziny przed nie należy pić, nawet wody.

Zabiegi USG i rezonansu magnetycznego w Warszawie - na czym polegają i gdzie można je wykonać?
Zabiegi USG i rezonansu magnetycznego w Warszawie – na czym polegają i gdzie można je wykonać?
Materiał partnera.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *