Żeń-szeń idealny na potencję
Zdrowie

Żeń-szeń idealny na potencję

W ciągu roku targają nami różne dolegliwości. Uciekamy się wtedy nie tylko do leków z pobliskiej apteki, ale korzystamy też z tzw. ziołolecznictwa. Każdy z nas z łatwością potrafi wymienić znane zioła i to nie tylko te krajowe, ale też zioła pochodzące z dalekiego wschodu. Z pewnością do takich zalicza się żeń-szeń; zioło rodzime z dalekiej Azji. Na szczególną uwagę zasługują właściwości żeń-szeń.

Jest to zioło znane od ponad 4000 lat.

Żeń-szeń zastosowanie

Z racji swego pochodzenia wykorzystywany był w medycynie naturalnej na Dalekim Wschodzie. Jego zastosowanie jest wielorakie, a to ze względu na jego właściwości. Leczy mnóstwo dolegliwości. Wiemy, że w celach leczniczych wykorzystuje się korzeń żeń-szeń. Najcenniejszą pod względem skuteczności leczenia jest odmiana ta, której korzeń jest w kolorze białym.

A zatem, czym tak zachwyca to zioło i co takiego ma w sobie? Żeń-szeń ma w sobie ponad 200 aktywnych substancji. Z tej też racji właściwości żeń-szeń są imponujące. Jest bardzo trudno znaleźć inne rośliny o takich ilościach aktywnych substancji o leczniczych właściwościach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jedną z najważniejszych substancji są ginsenozydy.

Dzięki szczególnym właściwościom tej substancji organizm nasz ma nieporównywalnie większe możliwości w zakresie wykonywania jakiegokolwiek wysiłku fizycznego, a nawet umysłowego. Składnik ten zbudowany jest jakby z dwóch części. Pierwszą z nich jest cukier, a już druga z nich ma budowę sterydową.

Ponadto właściwości żeń-szeń charakteryzują się tym, że żeń-szeń ma mnóstwo witamin i minerałów.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.